OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.05.2026




Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres tzw. Komunii Świętej wielkanocnej.

  • W dniu dzisiejszym ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra zapraszamy do wspólnej modlitwy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie nabożeństw czerwcowych.
  • W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika; w środę – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek – uroczystość Bożego Ciała; w piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  • W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do komunii świętej wynagradzającej. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej i od godz. 17.00.
  • Wizyta u osób chorych i starszych z posługą sakramentalną w naszej parafii w najbliższą sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00.
  • W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • Za tydzień z okazji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.
  • W uroczystość Bożego Ciała Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 10.00 i po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem i o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia podczas procesji. Od piątku w ramach odprawianych nabożeństw czerwcowych procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.
  • Tegoroczna procesja będzie miała następujący przebieg: wychodzimy po Mszy Świętej o godz. 10.00 z bramy w ul. Ćmielowską, idziemy do Światowida, za torowiskiem skręcamy w lewo i później w prawo w Świętosławskiego, dochodzimy do Świderskiej i skręcamy w lewo i idziemy do ul. Porajów i skręcamy w lewo i podążamy aż do ul. Myśliborskiej w którą skręcamy znów w lewo i dochodzimy do ul. Botewa i wchodzimy na teren kościoła. Bardzo prosimy o zadbanie aby wszystkie chorągwie i feretrony wyszły na procesję. Prosimy również o udekorowanie okien swoich mieszkań na trasie procesji symbolami religijnymi.
  • W Boże Ciało, czyli 4 czerwca, bardzo prosimy o pomoc mężczyzn przy rozwiezieniu ołtarzy. Spotykamy się jak zawsze przy kościelnej bramie od strony ulicy Ćmielowskiej o 5.40. Poprosimy również o pomoc przy zwiezieniu ołtarzy do kościoła o godz. 14.00.
  • Wszystkich parafian zachęcamy do zbierania kwiatów do sypania na procesji Bożego Ciała przez bielanki. Nie ma ograniczenia wiekowego dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki i nieść poduszki procesyjne. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  • Bp Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 5 czerwca. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Osoby, które chcą skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji w nocy z czwartku na piątek w tym tygodniu odwołana.
  • Do zielonej skrzynki pomiędzy ławkami możemy składać ofiary na budowę i dekorację ołtarzy na procesję w dniu Bożego Ciała.
  • W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
  • Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.