OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.05.2026




W najbliższą sobotę na Mszy Świętej o godz. 15.00 ks. Łukasz Turek będzie dziękował Bogu za 25 lat swojego kapłaństwa. Kto chciałby uczestniczyć w tej ofierze dziękczynno-błagalnej niech czuje się zaproszony.

  • W dniu wczorajszym grupa 74 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 355 przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otaczamy je modlitwą, aby trwały w zjednoczeniu z Panem Jezusem. Dzieci do piątku włącznie uczestniczą w tzw. Białym Tygodniu.
  • Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc maj będą odprawiane każdego majowego dnia po Mszy Świętej wieczornej.
  • W najbliższy wtorek o godz. 12.00 msza św. w intencji małżeństw pragnących potomstwa, kobiet w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi. Modlić się będziemy przez wstawiennictwo sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.
  • W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; we wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w Piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  • W najbliższą sobotę na Mszy Świętej o godz. 15.00 ks. Łukasz Turek będzie dziękował Bogu za 25 lat swojego kapłaństwa. Kto chciałby uczestniczyć w tej ofierze dziękczynno-błagalnej niech czuje się zaproszony.
  • Do zielonej skrzynki pomiędzy ławkami możemy składać ofiary na budowę i dekorację ołtarzy na procesję w dniu Bożego Ciała. Już teraz prosimy o pomoc mężczyzn przy rozwiezieniu ołtarzy. Spotykamy się jak zawsze w dniu Bożego Ciała / 4 czerwca/ przy kościelnej bramie od strony ulicy Ćmielowskiej o 5.40. Poprosimy również o pomoc przy zwiezieniu ołtarzy do kościoła o godz. 14.00. Wszystkich parafian zachęcamy do zbierania kwiatów do sypania na procesji Bożego Ciała przez bielanki.
  • Przypominamy, że pozostaje jeszcze tylko jeden tydzień czasu wielkanocnego w czasie którym zobowiązani jesteśmy przykazaniem do komunii świętej tzw. wielkanocnej.
  • Wspólnota Kół Żywego Różańca zaprasza na wspólny wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 6 czerwca. Wyjazd o godz. 5.45. Zapisy w zakrystii.
  • W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
  • Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.