Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2024. 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. To czwarta niedziela Wielkanocy i rozpoczyna ona Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele
 2. W dniu dzisiejszym, 21 kwietnia, po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie sprzedaż kawy i herbaty prowadzona przez pallotyńską fundację Salvatti, a cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Domu Dziecka w Indiach, do którego w czasie wakacji wyjedzie na wolontariat jedna z nauczycielek szkoły podstawowej przy ul Ceramicznej.
 3. Również dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne wszystkich przedstawicieli wspólnot parafialnych dotyczące procesji w dniu Uroczystości Bożego Ciała.
 4. W liturgii w najbliższym tygodniu: we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.
 5. W najbliższy czwartek przypada liturgicznie uroczystość Poświęcenia Naszego Kościoła. Działo się to równo 20 lat temu i jest to dla nas wszystkich okazja, aby dziękować Bogu za to, że wybrał sobie właśnie to miejsce, aby tutaj odbierać należną chwałę i uświęcać swój lud.
 6. W wykładni trzeciego przykazania kościelnego („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”) Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (26 maja 2024). Osoby mające w swoich rodzinach osoby nieuczęszczające do świątyni niech czują się w obowiązku zadbać o wizytę księdza z posługą sakramentalną w domu chorego.
 7. Przypominamy również o możliwości przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe CARITAS. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
 8. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia, o godz. 16.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Pawła. Obecność kandydatów na spotkaniu jest obowiązkowa.
 9. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
 10. Do naszej parafii pragniemy sprowadzić relikwie błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej. 8 czerwca odbędzie się dziękczynna pielgrzymka z naszej diecezji do Markowej gdzie żyła i zginęła śmiercią męczeńską ta rodzina. W związku z tym organizujemy wyjazd z naszej parafii na tę uroczystość. Plan wyjazdu grupy z parafii, który obejmuje zarówno pobyt w Markowej jak i zwiedzanie Łańcuta, znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.