Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024  1. Dziś, 14 kwietnia, o godz. 16.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Pawła.
  2. Za tydzień czyli 21.04.2024 po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne wszystkich przedstawicieli wspólnot parafialnych dotyczące procesji w dniu Uroczystości Bożego Ciała.
  3. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie Rycerzy św. Michała Archanioła.
  4. Serdeczne podziękowania dla osób, które prowadziły modlitwy w czasie trwania Jerycha Różańcowego w naszej parafii. Dziękujemy również za włączenie się we wspólną modlitwę wszystkim przybywającym do kaplicy adoracji.
  5. W niedzielę 21 kwietnia po każdej Mszy Świętej odbywać się będzie sprzedaż kawy i herbaty prowadzona przez pallotyńską fundację Salvatti, a cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Domu Dziecka w Indiach, do którego w czasie wakacji wyjedzie na wolontariat jedna z nauczycielek szkoły podstawowej przy ul Ceramicznej.
  6. Pomiędzy ławkami przy zielonej skrzynce znajduje się woda święcona, którą można zabrać do domów. Zapraszamy wszystkich, którzy nie uczynili tego w Wielką Sobotę.
  7. W wykładni trzeciego przykazania kościelnego („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”) Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (26 maja 2024). Osoby mające w swoich rodzinach osoby nieuczęszczające do świątyni niech czują się w obowiązku zadbać o wizytę księdza z posługą sakramentalną w domu chorego.
  8. Przypominamy również o możliwości przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe CARITAS. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
  9. Do naszej parafii pragniemy sprowadzić relikwie błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej. 8 czerwca odbędzie się dziękczynna pielgrzymka z naszej diecezji do Markowej gdzie żyła i zginęła śmiercią męczeńską ta rodzina. W związku z tym organizujemy wyjazd z naszej parafii na tę uroczystość. Plan wyjazdu grupy z parafii, który obejmuje zarówno pobyt w Markowej jak i zwiedzanie Łańcuta, znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.