Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2024. 1. Dziś w dniu Święta Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Parafian. Za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem można dziś uzyskać odpust zupełny. Taca w dzisiejszą niedzielę na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.
 2. W poniedziałek, 8 kwietnia, będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. jednocześnie zapraszamy na uroczystą mszę świętą, która będzie sprawowana w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie w intencji diecezji i nowo powstających rad parafialnych.
 3. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.
 4. Serdeczne podziękowania dla osób, które dokonały rozebrania dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 5. W naszej parafii odbędzie się w dniach 7-13 kwietnia Jerycho Różańcowe. Zapraszamy serdecznie do tej trwającej dzień i noc modlitwy. Intencje Jerycha są na kartkach rozłożonych w kaplicy adoracji.
 6. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 wszystkich lektorów i ministrantów. Po Mszy Świętej spotkanie wielkanocne.
 7. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 16.00 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Pawła.
 8. Pomiędzy ławkami przy zielonej skrzynce znajduje się woda święcona, którą można zabrać do domów. Zapraszamy wszystkich, którzy nie uczynili tego w Wielką Sobotę.
 9. W wykładni trzeciego przykazania kościelnego („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”) Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (26 maja 2024). Osoby mające w swoich rodzinach osoby nieuczęszczające do świątyni niech czują się w obowiązku zadbać o wizytę księdza z posługą sakramentalną w domu chorego.
 10. Przypominamy również o możliwości przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe CARITAS. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
 11. Do naszej parafii pragniemy sprowadzić relikwie błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej. 8 czerwca odbędzie się dziękczynna pielgrzymka z naszej diecezji do Markowej gdzie żyła i zginęła śmiercią męczeńską ta rodzina. W związku z tym organizujemy wyjazd z naszej parafii na tę uroczystość. Plan wyjazdu grupy z parafii, który obejmuje zarówno pobyt w Markowej jak i zwiedzanie Łańcuta, znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.