Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2024.Moi drodzy, Zmartwychwstanie to nie tylko wydarzenie historyczne sprzed dwóch tysięcy lat. Ono nie przeminęło, lecz dotyka nas dziś i porywa ku pełnemu zjednoczeniu z Bogiem w przyszłości. Uchwyćmy się więc zmartwychwstałego Pana. On trzyma nas równie mocno nawet wówczas, gdy nasze ręce słabną z powodu niewiary i grzechu. Trzymajmy się Jego ręki. „Ja żyję i wy żyć będziecie” – w Ewangelii według Świętego Jana Jezus mówi te słowa do swoich uczniów, ale mówi także do nas. Życzymy wam, drodzy parafianie, wielu sytuacji, w których dostąpicie mocy Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech Jezus ożywia w was to, co umarło, niech przywróci do życia wasze miłości, przyjaźnie, niech rozbudzi i umocni wasze nadzieje i pomoże ziścić się waszym planom. Umocnijcie waszą wiarę w zmartwychwstanie Jezusa i w to, że ono bezpośrednio dotyczy także każdego z nas!

 1. Serdeczne podziękowania:
  – wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas za rozprowadzanie świec oraz wszystkim ofiarodawcom za złożone przy tej okazji ofiary.
  – wszystkim członkom Kół Żywego Różańca za rozprowadzanie palm. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji.
  – młodzieży Oazowej za prowadzone rozważania dróg Krzyżowych w piątki o godz. 19.00.
  – dla wszystkich, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  – osobom, które zaangażowały się w budowę i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  – dla wszystkich uczestników Triduum Paschalnego oraz dla osób, które zaangażowały się w przygotowanie liturgii: p. Kościelnemu, p. Organiście, chórowi parafialnemu, ceremoniarzom lektorom, ministrantom, kandydatom na ministrantów, Rycerzom św. Jana Pawła II, panom w obrzędzie Mandatum, asyście procesyjnej.
  – naszym parafianom: Grzegorzowi Barabasz, Janowi Mościckiemu, Michałowi Pałydze, którzy zasłaniali i odsłaniali krzyż w ołtarzu głównym;
  – grupie ministrantów, którzy przygotowali buteleczki z wodą święconą.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, msze święte według porządku niedzielnego. Ofiary zebrane tego dnia na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast w przyszłą niedzielę taca na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.
 3. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Każdego dnia do święta Miłosierdzia Bożego na zakończenie mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji Oktawy Wielkanocy.
 4. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła oraz spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca. Również za tydzień w święto Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia modlitwa Koronką i po niej msza święta.
 5. W minionym tygodniu naprawiono kilka metrów kwadratowych płyt granitowych na tarasie przed wejściem głównym do kościoła.
 6. W naszej parafii odbędzie się w dniach 7-13 kwietnia Jerycho Różańcowe. Zapraszamy serdecznie do tej nieustannej modlitwy.
 7. W najbliższym tygodniu w pierwszy piątek miesiąca po mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i spowiedź podczas każdej mszy świętej i od godz. 17.00, a w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00.
 8. Małżonkowie z Ruchu Duchowości Małżeńskiej Ekip Notre-Dame zapraszają małżeństwa z naszej parafii w Pierwszy Piątek miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Niech wspólna modlitwa umacnia nasze rodziny i przybliża nas do świętości. Zapraszamy 5-ego kwietnia w godz. 19.00-21.00.
 9. Przypominamy również o możliwości przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe CARITAS. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
 10. Do naszej parafii pragniemy sprowadzić relikwie błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej. 8 czerwca odbędzie się dziękczynna pielgrzymka z naszej diecezji do Markowej gdzie żyła i zginęła śmiercią męczeńską ta rodzina. W związku z tym organizujemy wyjazd z naszej parafii na tę uroczystość. Plan wyjazdu grupy z parafii, który obejmuje zarówno pobyt w Markowej jak i zwiedzanie Łańcuta, znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.