Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2024.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.03.2024.

 1. Podziękowanie dla wszystkich uczestników drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Szczególne podziękowanie dla funkcjonariuszy Policji, pana Organisty, młodzieży oraz Lektorów za czuwanie nad bezpieczeństwem przemarszu.
 2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. Czas najważniejszych wydarzeń w całym roku liturgicznym, gdy przeżywamy tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W czasie każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa palm. Członkowie Kół Żywego Różańca rozprowadzają palmy przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do nabywania palm właśnie u nich. Dochód będzie przeznaczony na inwestycje w naszej parafii. Również w dniu dzisiejszym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Pawła – odbędzie się ono w kościele o godz. 16.30.
 3. Dziś o godz. 17.15 ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 4. W najbliższy wtorek o godz. 12.00 msza św. w intencji małżeństw pragnących potomstwa, kobiet w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi. Modlić się będziemy przez wstawiennictwo sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.
 5. Podziękowanie za dotychczasowe ofiary złożone na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Pomiędzy ławkami znajduje się zielona skrzynka do której możemy jeszcze złożyć taką ofiarę.
 6. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Przypominamy, że spowiadamy podczas każdej mszy św. do Środy Wielkiego Tygodnia. Nie będzie spowiedzi podczas liturgii Triduum Paschalnego.
 7. W Triduum Paschalne w Wielki Czwartek msza o godz. 19.00; w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00; w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 19.00. Msza Rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00 w Niedzielę Zmartwychwstania.
 8. Liturgii w Wigilię Paschalną przewodniczyć będzie w naszej parafii ks. Bp Ordynariusz Romuald Kamiński.
 9. W Wielki Czwartek wspominać będziemy Ostatnią Wieczerzę Chrystusa oraz ustanowienie sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Podczas mszy św. celebrowany będzie obrzęd mandatum, gest obmycia nóg dwunastu mężczyznom. Na zakończenie uroczystej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele całonocna. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. W Wielki Piątek w ciągu całego dnia okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. W tym dniu nie ma mszy świętej. Jest natomiast wieczorna uroczysta Liturgia Męki Pańskiej w czasie której wspominamy Ofiarę Chrystusa na krzyżu dla naszego zbawienia. W czasie liturgii będziemy z szacunkiem całowali krzyż – znak Chrystusowej Męki. Ofiary zebrane w Wielki Piątek przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii umieścimy Najświętszy Sakrament w Grobie. Rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu całonocna. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Postarajmy się zachować post również w Wielką Sobotę do liturgii Wigilii Paschalnej.
 11. Ciemna Jutrznia w sobotę o godz. 8.00. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 19.00. Rozpoczniemy ją przed kościołem od poświęcenia ognia. W trakcie liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne dlatego przychodzimy na liturgię ze świecami, które prosimy zabezpieczyć przed kapaniem wosku na podłogę kościoła. Za odnowienie obietnic Chrztu św. podczas liturgii można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 12. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rozpoczniemy procesję rezurekcyjną. Zapraszamy mężczyzn do asysty procesyjnej.
 13. W Wielką Sobotę tradycyjnie poświęcimy pokarmy. Poświęcenie odbywać się będzie od godz. 8.00 do godz. 16.00. Będzie również okazja do zabrania do domów przygotowanych buteleczek z wodą święconą.
 14. W naszej parafii odbędzie się w dniach 7-13 kwietnia Jerycho Różańcowe. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się tę modlitwę.
 15. Do naszej parafii pragniemy sprowadzić relikwie błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej. 8 czerwca odbędzie się dziękczynna pielgrzymka z naszej diecezji do Markowej gdzie żyła i zginęła śmiercią męczeńską ta rodzina. W związku z tym organizujemy wyjazd z naszej parafii na tę uroczystość. Plan wyjazdu grupy z parafii, który obejmuje zarówno pobyt w Markowej jak i zwiedzanie Łańcuta, znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 16. Caritas naszej Diecezji zachęca wiernych do przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
 17. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
 18. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.