Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2024. 1. We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi.
 2. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie dla rycerzy św. Michała Archanioła w sali nr 1 w domu parafialnym.
 3. W najbliższy piątek przeżywać będziemy tylko jedną Drogę Krzyżową o godz. 19.00 i będzie miała ona swoje miejsce na ulicach naszej parafii. Trasa procesji: wychodzimy z terenu kościoła w stronę bramy przy ul. Ćmielowskiej i skręcamy w prawą stronę. Po dojściu do ul. Milenijnej skręcamy w prawo i idziemy do ul. Kaflowej. Ulicą Kaflową dochodzimy do ul. Ceramicznej i znów skręcamy w prawo i dochodzimy do ul. Ćmielowskiej, którą wracamy do kościoła.
 4. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
 5. Od soboty, 16 marca, trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Modlitwa prowadzona jest z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
 6. Kontynuujemy wymianę drzwi w naszym kościele. W minionym tygodniu zostały wymienione największe drzwi wejściowe. Nasze inwestycje realizujemy dzięki ofiarności nas wszystkich. Bóg zapłać za wszystkie dotychczasowe i przyszłe ofiary na ten cel.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Członkowie KŻR będą sprzedawali palmy na tarasie przed kościołem. Już teraz zachęcamy do nabywania palm właśnie u nich, gdyż dochód przeznaczamy na wymianę drzwi w naszym kościele.
 8. Również za tydzień spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Pawła – odbędzie się ono w kościele o godz. 16.30.
 9. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czas największych celebracji w roku liturgicznym. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Przypominamy, że spowiadamy podczas każdej mszy świętej do środy Wielkiego Tygodnia. Nie będzie spowiedzi podczas liturgii Triduum Paschalnego.
 10. Do naszej parafii pragniemy sprowadzić relikwie błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej. 8 czerwca odbędzie się dziękczynna pielgrzymka z naszej diecezji do Markowej gdzie żyła i zginęła śmiercią męczeńską ta rodzina. W związku z tym organizujemy wyjazd z naszej parafii na tę uroczystość. Plan wyjazdu grupy z parafii, który obejmuje zarówno pobyt w Markowej jak i zwiedzanie Łańcuta, znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 11. Do zielonej skrzynki pomiędzy ławkami możemy złożyć ofiarę na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
 12. Caritas naszej Diecezji zachęca wiernych do przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
 13. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
 14. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.