Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024. 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Będą trwały do 6 marca. Poprowadzi je dla nas ks. Przemysław Macios, proboszcz z parafii Wiązowna. W dniach od 4 do 6 marca Msze Święte o godz. 7.00; 10.00; 16.00; 18.00 i 20.00. Prosimy o zarezerwowanie czasu w rodzinach na spotkania w kościele. Rodziców dzieci prosimy o umożliwienie dzieciom przystąpienie do sakramentu pokuty.
 2. W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.
 3. Ksiądz Paweł zaprasza lektorów, kandydatów na lektora oraz ministrantów starszych (od 7 klasy) w dzisiejszą niedzielę, 3 marca, na godz. 19:00 na spotkanie w domu parafialnym.
 4. W czasie rekolekcji od poniedziałku do środy nie przerywamy adoracji w kaplicy adoracyjnej, jednak wejście od strony kościoła będzie zamknięte.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek – święto św. Kazimierza, Królewicza.
 6. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wielkanocne. W ten sposób wspieramy dzieła prowadzone przez Caritas. Jednocześnie Caritas naszej Diecezji zachęca wiernych do przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
 7. Również przy wyjściu z kościoła jest dziś do nabycia książka o tytule „Kierunek Niebo” autorstwa naszej parafianki. Ks. Łukasz napisał o tej pozycji, że jest to głęboko przemodlona medytacja nad kerygmatem, czyli podstawowym orędziem, które Kościół ogłasza całemu światu i każdemu człowiekowi, a lektura tej książki pomoże wszystkim w pogłębieniu relacji z Bogiem i ukierunkowaniu na niebo.
 8. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 9. Również za tydzień, 10 marca, zapraszamy wszystkich na koncert w naszym kościele, który odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 18.00. Wystąpi Marcin Wargocki, który zabierze nas w krainę łagodności. Utwory z najnowszego albumu opisują, opowiadają i podpowiadają jak można iść w obecności Mistrza przez dzisiejszy świat.
 10. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.00, 17.00 i 19.00. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
 11. Do naszej parafii pragniemy sprowadzić relikwie błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej. 8 czerwca odbędzie się dziękczynna pielgrzymka z naszej diecezji do Markowej gdzie żyła i zginęła śmiercią męczeńską ta rodzina. W związku z tym organizujemy wyjazd z naszej parafii na tę uroczystość. Plan wyjazdu grupy z parafii, który obejmuje zarówno pobyt w Markowej jak i zwiedzanie Łańcuta, znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 12. Podziękowanie dla p. Zofii Kiliszek za porządki na placu przykościelnym polegające na zgrabieniu liści.
 13. Do zielonej skrzynki pomiędzy ławkami możemy złożyć ofiarę na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
 14. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
 15. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.