Ogłoszenia duszpasterska 11.02.2024.  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Składamy podziękowanie tym rodzinom, które przyjęły kapłana z błogosławieństwem swoich mieszkań, a było ich w tym roku 30% ze stanu ogólnego. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za gościnność, za wszelkie uwagi dotyczące duszpasterstwa oraz za ofiarność materialną na rzecz naszej parafii. Niech Bóg ma nas w swojej opiece.
  2. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas diecezji warszawsko-praskiej. Jednocześnie Caritas naszej Diecezji zachęca wiernych do przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
  3. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie od zła za wstawiennictwem św. Michała Archanioła.
  4. W liturgii w najbliższym tygodniu – w środę rozpoczniemy Wielki Post. Na Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem, zapraszamy o godz. 7:00, 10:00, 16:00, 18:00 i 20:00. Kancelaria tego dnia będzie nieczynna. Przypominamy o konieczności zachowania postu ścisłego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
  5. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. To szczególny czas łaski przygotowujący nas do przeżycia tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Ma on charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. Zachęcamy do uczestnictwa w Drodze krzyżowej, Gorzkich żalach, liturgii stacyjnej i rekolekcjach. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
  6. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.00, 17.00 i 19.00. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Rekolekcje parafialne w dniach od 3 do 6 marca.
  7. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych wygłosi kazania ks. Piotr, który posługuje w naszej parafii od września i przygotowuje się do wyjazdu na misje. Po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła okazja do wsparcia naszego misjonarza darem materialnym. Również za tydzień o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Pawła.
  8. 19 lutego rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.
  9. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
  10. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.