Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.2023. 1. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 2. We worek o godz. 12.00 zapraszamy na mszę świętą w intencji małżeństw pragnących potomstwa, kobiet w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi.
 3. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 msza święta w intencji o zachowanie istniejących oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czasie każdej mszy świętej oraz od godz. 16.00. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy świętej o godz. 7.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
 5. W sobotę przed południem księża udadzą się z posługa sakramentalną do osób chorych i starszych. Nowe osoby można zgłaszać w zakrystii. Również w sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.15 Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła. Po procesji spotkanie z członkami Kół Żywego Różańca.
 7. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 8. Już teraz zapraszamy wszystkich parafian na nasz odpust parafialny w dniu 8 września. Mszy świętej odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Kanclerz naszej Kurii ks. Maciej Miętek i po mszy procesja wokół kościoła. Szczególne zaproszenie kierujemy do służby kościelnej, Koła Żywego Różańca, Rycerzy Jana Pawła II, służby liturgicznej i bielanek. Zadbajmy, aby na procesję wyszły wszystkie chorągwie.
 9. Podziękowanie dla naszych parafianek, które również w minionym tygodniu czyściły kostkę na drodze procesyjnej z przerastającej trawy.
 10. Od dnia 1 września będzie możliwość zamówienia intencji mszy świętych na cały 2024 rok.
 11. Ksiądz Paweł (opiekun ministrantów) zaprasza na spotkanie Lektorów i ministrantów starszych (ministrant starszy od 7 klasa) w dniu 03.09.2023 godz.19 do domu parafialnego. Pierwsze spotkanie dla kandydatów na ministranta odbędzie się 25.09.2023.(pon.) godz. 19.
 12. Podziękowanie dla wszystkich, którzy złożyli ofiarę indywidualnie lub na konto parafialne na inwestycje parafialne.
 13. Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpocznie się w naszej parafii 18 września.
 14. Młodzież biorąca udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie serdecznie zaprasza wszystkich parafian na spotkanie w dniu 9 września o godz. 19.00, podczas którego podzielimy się tym, co przeżyliśmy w tym czasie. W czasie spotkania przewidziany poczęstunek.
 15. Nasz ceremoniarz Mariusz Michalczyszyn serdecznie zaprasza parafian na uroczystą Mszę Św. dziękczynną z okazji trzydziestolecia jego posługi w naszej parafii jako ministrant, lektor i ceremoniarz. Msza Św. zostanie odprawiona 10 września 2023 (niedziela) godz. 9:00.
 16. Zachęcamy do podjęcia modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i zobowiązania na konkretną godzinę w kaplicy adoracji. W naszej parafii w dniach od 3 do 9 września będzie trwało JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w tę wyjątkową całodobową modlitwę. Zachęcamy do zapisów na konkretną godzinę. Można to uczynić w zakrystii.
 17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.