Ogłoszenia duszpasterskie 13.08.2023.  1. W dzisiejszą niedzielę, 13 sierpnia, o godz. 18.00 Msza Święta w intencji rodzin i Nabożeństwo Fatimskie.
  2. Przypominamy, że ofiary składane w dniu dzisiejszym stanowią tzw. tacę inwestycyjna. W każdą drugą niedzielę miesiąca ksiądz proboszcz prosi o zwiększoną ofiarność. Pierwsza inwestycja to wymiana drzwi głównych kościoła. Bóg zapłać za zaangażowanie i okazane zrozumienie.
  3. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika; we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej; w czwartek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
  4. We wtorek, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i jest to w naszej diecezji uroczystość Matki Bożej Zwycięskiej, patronki diecezji. Tego dnia obchodzimy również 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Msze Święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Podczas każdej mszy świętej obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  5. Podziękowanie dla naszych parafian, a szczególnie dla pań, które w ostatnim czasie czyściły kostkę z przerastającej trawy oraz zagrabiły teren z zalegających odpadów zielonych.
  6. Zachęcamy do podjęcia modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i zobowiązania na konkretną godzinę w kaplicy adoracji. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pielgrzymujących do miejsc świętych. W naszej parafii w dniach od 3 do 9 września będzie trwało JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w tę wyjątkową całodobową modlitwę.
  7. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy udanych wyjazdów i bezpiecznych powrotów.
  8. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Różaniec, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.