Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2023.  1. Dziś w dniu Święta Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Parafian. Za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem można dziś uzyskać odpust zupełny.
  2. Gościmy w naszej parafii obraz MB Łaskawej. W dniu dzisiejszym, po Mszy Świętej o godz. 13.00 zapraszamy na wykład p. Ewy Storożyńskiej na temat Cudu nad Wisłą oraz obrazu. Pożegnanie obrazu nastąpi za tydzień, 23 kwietnia, na Mszy Świętej o godz. 13.00.
  3. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie Rycerzy św. Michała Archanioła.
  4. Serdeczne podziękowania dla osób, które dokonały rozebrania dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  5. W naszej parafii odbędzie się w dniach 16-22 kwietnia Jerycho Różańcowe. Zapraszamy serdecznie do tej trwającej dzień i noc modlitwy. Intencje Jerycha są na kartkach rozłożonych w kaplicy adoracji.
  6. W najbliższą sobotę, 22 kwietnia, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 wszystkich lektorów i ministrantów. Po Mszy Świętej spotkanie wielkanocne.
  7. W wykładni trzeciego przykazania kościelnego („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”) Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (4 czerwca 2023). Osoby mające w swoich rodzinach osoby nieuczęszczające do świątyni niech czują się w obowiązku zadbać o wizytę księdza z posługą sakramentalną w domu chorego.
  8. Przypominamy również o możliwości przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe CARITAS. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
  9. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.