Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2023. 1. Z okazji tegorocznych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego prosimy przyjmijcie życzenia, aby Chrystus był dla nas zawsze wartością najważniejszą. Niech Ten, który pokazał jak zwyciężać napełni nas taką mocą, która pomoże nam przezwyciężyć wszelką słabość, każdy trud i zniechęcenie. Niech Jego miłość jednoczy nasze rodziny, byśmy byli dla siebie zawsze dobrzy. Z Chrystusem i dla Chrystusa wszystko. Bez Niego nic. Alleluja.
 2. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.
 3. Serdeczne podziękowania:
  – wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas za rozprowadzanie świec.
  – młodzieży Oazowej za prowadzone rozważania dróg Krzyżowych w piątki o godz. 19.00.
  – wszystkim członkom Kół Żywego Różańca za rozprowadzanie palm. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji.
  – dla wszystkich, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  – osobom, które zaangażowały się w budowę i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  – dla wszystkich uczestników Triduum Paschalnego oraz dla osób, które zaangażowały się w przygotowanie liturgii: p. Kościelnemu, p. Organiście, chórowi parafialnemu, ceremoniarzom lektorom, ministrantom, kandydatom na ministrantów, Rycerzom św. Jana Pawła II, panom w obrzędzie Mandatum, asyście procesyjnej.
  – grupie ministrantów, którzy przygotowali buteleczki z wodą święconą.
 4. W drugi dzień świąt wielkanocnych taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast w przyszłą niedzielę taca na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.
 5. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Każdego dnia do święta Miłosierdzia Bożego na zakończenie mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 6. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji Oktawy Wielkanocy.
 7. Za tydzień, w święto Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia modlitwa Koronką i po niej msza święta.
 8. W najbliższą sobotę na mszy świętej o godz. 18.00 powitamy w naszej parafii obraz MB Łaskawej. W niedzielę, 16 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 13.00 zapraszamy na wykład p. Ewy Storożyńskiej na temat obrazu. Pożegnanie obrazu nastąpi 23 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 13.00.
 9. W naszej parafii odbędzie się w dniach 16-22 kwietnia Jerycho Różańcowe. Zapraszamy serdecznie do tej nieustannej modlitwy.
 10. Od środy 5 kwietnia trwają Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu św. (REO). Rekolekcje prowadzi ks. Łukasz Turek. Można jeszcze dołączyć do nich. Zapraszamy w najbliższą środę na godz. 18.00. Potrwają one do 31 maja 2023 r.
 11. Przypominamy również o możliwości przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe CARITAS. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
 12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy, Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.