Ogłoszenia duszpasterskie 02.04.2023. 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. Czas najważniejszych wydarzeń w całym roku liturgicznym, gdy przeżywamy tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W czasie każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa palm. Członkowie Kół Żywego Różańca rozprowadzają palmy przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do nabywania palm właśnie u nich. Dochód będzie przeznaczony na inwestycje w naszej parafii.
 2. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie w domu parafialnym Rycerzy św. Jana Pawła II. Na to spotkanie zapraszamy również mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.
 3. Podziękowanie dla wszystkich uczestników drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Szczególne podziękowanie dla funkcjonariuszy Policji i Lektorów za czuwanie nad bezpieczeństwem przemarszu.
 4. Dziś o godz. 17.15 ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 5. W środę na godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie bielanki, które będą brały udział w procesji rezurekcyjnej. Gdyby ktoś chciał przynieść kwiaty do sypania można je złożyć w zakrystii.
 6. Od środy 5 kwietnia rozpoczną się zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu św. (REO). Rekolekcje prowadzi ks. Łukasz Turek. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. Potrwają one do 31 maja 2023 r.
 7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece Caritas na rzecz osób będących w trudnej sytuacji. Przypominamy również o możliwości przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe CARITAS. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
 8. Podziękowanie za dotychczasowe ofiary złożone na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Pomiędzy ławkami znajduje się zielona skrzynka do której możemy jeszcze złożyć taką ofiarę.
 9. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, gdyż pierwszy piątek miesiąca kwietnia przypada w Wielki Piątek i wtedy będzie możliwa jedynie komunia Święta wynagradzająca. Przypominamy, że spowiadamy podczas każdej mszy św. do Środy Wielkiego Tygodnia. Nie będzie spowiedzi podczas liturgii Triduum Paschalnego.
 10. W Triduum Paschalne w Wielki Czwartek msza o godz. 19.00; w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00; w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Msza Rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00 w Niedzielę Zmartwychwstania.
 11. W Wielki Czwartek wspominać będziemy Ostatnią Wieczerzę Chrystusa oraz ustanowienie sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Podczas mszy św. celebrowany będzie obrzęd mandatum, gest obmycia nóg dwunastu mężczyznom. Na zakończenie uroczystej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele całonocna. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 12. W Wielki Piątek w ciągu całego dnia okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. W tym dniu nie ma mszy świętej. Jest natomiast wieczorna uroczysta Liturgia Męki Pańskiej w czasie której wspominamy Ofiarę Chrystusa na krzyżu dla naszego zbawienia. W czasie liturgii będziemy z szacunkiem całowali krzyż – znak Chrystusowej Męki. Ofiary zebrane w Wielki Piątek przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii umieścimy Najświętszy Sakrament w Grobie. Rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu całonocna. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Postarajmy się zachować post również w Wielką Sobotę do liturgii Wigilii Paschalnej.
 13. Ciemna Jutrznia w sobotę o godz. 8.00. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00. Rozpoczniemy ją przed kościołem od poświęcenia ognia. W trakcie liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne dlatego przychodzimy na liturgię ze świecami, które prosimy zabezpieczyć przed kapaniem wosku na podłogę kościoła. Za odnowienie obietnic Chrztu św. podczas liturgii można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 14. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rozpoczniemy procesję rezurekcyjną. Zapraszamy mężczyzn do asysty procesyjnej.
 15. W Wielką Sobotę tradycyjnie poświęcimy pokarmy. Poświęcenie odbywać się będzie od godz. 8.00 do godz. 16.00. Będzie również okazja do zabrania do domów przygotowanych buteleczek z wodą święconą.
 16. W naszej parafii odbędzie się w dniach 16-22 kwietnia Jerycho Różańcowe. Jednocześnie informujemy, że w trakcie Jerycha będziemy gościli w naszej parafii obraz MB Łaskawej, głównej patronki Warszawy.
 17. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy oraz Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.