Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023. 1. W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych wspólnota oazowa będzie rozprowadzać kartki świąteczne, pisanki, ciastka i nagrania piosenek z dróg krzyżowych. Dochód ze sprzedaży przeznaczają na dofinansowania wyjazdów rekolekcyjnych uczestników.
 2. W najbliższy wtorek o godz. 12.00 msza św. w intencji małżeństw pragnących potomstwa, kobiet w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi. Modlić się będziemy przez wstawiennictwo sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa w naszej parafii w najbliższy piątek o godz. 19.00. Ta droga będzie miała miejsce na ulicach naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym przed Najświętszym Sakramentem dziś i za tydzień o godz. 17.15. Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych w ich domach. Nowe osoby można zgłosić w zakrystii kościoła po Mszy Świętej.
 5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece Caritas na rzecz osób będących w trudnej sytuacji. Dobrym zwyczajem jest zapalenie takiej świecy na grobach naszych bliskich zmarłych. Przypominamy również o możliwości przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe CARITAS. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy: Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
 6. Podziękowanie za dotychczasowe ofiary złożone na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Pomiędzy ławkami znajduje się zielona skrzynka do której możemy jeszcze złożyć taką ofiarę.
 7. Zapraszamy na spotkanie Pomocników Maryi Matki Kościoła w pierwszą sobotę kwietnia na 18.00, a po Mszy 20 min adoracji i spotkanie formacyjne w sali nr. 3.
 8. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa palm. Członkowie Kół Żywego Różańca będą rozprowadzali palmy przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do nabywania palm właśnie u nich. Dochód będzie przeznaczony na inwestycje w naszej parafii.
 9. Rozpoczynamy od Niedzieli Palmowej Wielki Tydzień, czas największych celebracji w ciągu roku. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, gdyż pierwszy piątek miesiąca kwietnia przypada w Wielki Piątek i wtedy będzie możliwa jedynie komunia Święta wynagradzająca. Przypominamy, że spowiadamy podczas każdej mszy św. do Środy Wielkiego Tygodnia. Nie będzie spowiedzi podczas liturgii Triduum Paschalnego.
 10. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła. Po procesji spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca.
 11. Zachęcamy do podjęcia w naszej kaplicy adoracji stałej adoracji oraz zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 7.30 – 18.00 oraz całonocnej z czwartku na piątek.
 12. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy oraz Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
 13. W dniach od 5 kwietnia do 31 maja 2023 r. zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu św. (REO). Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
Komentarze są zamknięte.