Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2023. 1. Podziękowanie dla wszystkich ofiarodawców na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W naszej parafii zebraliśmy na ten cel 8300 zł.
 2. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas diecezji warszawsko-praskiej. Jednocześnie Caritas naszej Diecezji zachęca wiernych do przekazywania 1,5% podatku na cele statutowe. W zeznaniu podatkowym wpisujemy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej nr KRS: 0000223182. A w polu cel szczegółowy wpisujemy:  Caritas, ul. Myśliborska 100, Warszawa.
 3. W najbliższy wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie rycerzy Św. Michała Archanioła w domu parafialnym.
 4. W liturgii w najbliższym tygodniu w środę rozpoczniemy Wielki Post. Na Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem, zapraszamy o godz. 7:00, 10:00, 16:00, 18:00 i 20:00. Przypominamy o konieczności zachowania postu ścisłego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
 5. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. To szczególny czas łaski przygotowujący nas do przeżycia tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Ma on charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny. Zachęcamy do uczestnictwa w Drodze krzyżowej, Gorzkich żalach, liturgii stacyjnej i rekolekcjach.
 6. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.00, 17.00 i 19.00. Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:15. Rekolekcje parafialne w dniach od 12 do 15 marca. Rekolekcje dla dzieci w szkołach od 6 do 9 marca. Liturgia stacyjna będzie odbywała się w kolejnych warszawskich parafiach diecezji warszawsko-praskiej i archidiecezji warszawskiej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej diecezji.
 7. W przyszłą niedzielę, 26 lutego, po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Bartłomieja.
 8. Zachęcamy do podjęcia w naszej kaplicy adoracji stałej adoracji oraz zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 7.30 – 18.00 oraz całonocnej z czwartku na piątek.
 9. Do zielonej skrzynki pomiędzy ławkami możemy złożyć ofiarę na pomoc dla naszej parafianki, której mieszkanie uległo zniszczeniu w pożarze w dniu 2 lutego.
 10. 27 lutego rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.
 11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich Idziemy oraz Gość Niedzielny, a także naszych Wiadomości Parafialnych.
 12. W dniu 22 lutego organizowana jest pielgrzymka do Płocka w 92 rocznicę objawień siostrze Faustynie. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 13. W dniach od 5 kwietnia do 31 maja 2023 r. zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu św. (REO). Bliższe informacje w naszych Wiadomościach Parafialnych.
Komentarze są zamknięte.