Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2022.  1. W dniu dzisiejszym Uroczystość Chrystusa Króla. Po mszy świętej o godz. 13.00 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy wspólnie Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt poświęcenia za co można zyskać odpust zupełny.
  2. Od dzisiejszej niedzieli będą rozprowadzane poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczymy na utrzymanie i ogrzewanie kościoła. Prosimy o zrozumienie i poczucie odpowiedzialności materialnej na funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za wszelką okazywaną ofiarność.
  3. Dziś o godz. 13.00 ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektora MIVA Polska, będzie sprawował mszę świętą w intencji osób, które poniosły śmierć na drogach lub zostały poszkodowane w wyniku wypadków drogowych. W ten sposób włączymy się w Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych obchodzony od 2006 roku. Organizatorem jest MIVA, która będzie miała ustawiony namiot przed kościołem z przygotowanymi niespodziankami dla parafian oraz będzie wystawa pt. Ambulanse Misyjne.
  4. Opiekun ministrantów, ksiądz Paweł oraz Ceremoniarz Mariusz Michalczyszyn serdecznie zapraszają na spotkanie całej służby liturgicznej w dniu dzisiejszym, o godzinie 19.00. Zapraszamy nowych ministrantów, którzy chcieliby służyć Jezusowi w czasie Eucharystii i nabożeństw. Czekamy na uczniów szkoły podstawowej, jak i dorosłych Panów oraz tych, którzy byli gorliwymi ministrantami, odeszli i chcieliby powrócić do służby.
  5. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w czwartek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
  6. W najbliższy wtorek po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie rycerzy św. Jana Pawła II. Na to spotkanie zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby odbywać taką formację duchową.
  7. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
  8. Zapisy do końca listopada do nowej grupy kandydatów do bierzmowania. Mogą się zapisać osoby od pierwszej klasy szkoły średniej i wszyscy starsi, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu. Na stronie parafialnej deklaracja do pobrania (w zakładce parafia sakramenty i posługi) i wypełnienia i złożenia w zakrystii.
  9. W przyszła niedzielę będzie to już pierwsza niedziela Adwentu. Przygotujmy lampiony na roraty. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii od 4 do 7 grudnia. Prosimy o zarezerwowanie czasu na ćwiczenia duchowne. Jednocześnie informujemy, że od 28 listopada pragniemy odwiedzić naszych parafian z wizytą duszpasterską. Plan kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  10. Zachęcamy do czytania naszych Wiadomości Parafialnych i prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.