Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2022. 1. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 2. W dniu dzisiejszym w ramach programu Przystanek Parafia w Radio Warszawa finał audycji, która trwała cały tydzień, o 20:00. Zapraszamy do słuchania Radio Warszawa 106,2 FM.
 3. W najbliższy wtorek po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie rycerzy św. Michała Archanioła.
 4. W sobotę 19.11.2022 po mszy wieczornej serdecznie zapraszamy wszystkich na modlitwę zorganizowaną przez osoby przygotowujące się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.
 5. W liturgii w najbliższym tygodniu: w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy.
 6. W miniony piątek zostało uruchomione ogrzewanie naszego kościoła. Dlatego prosimy o zamykanie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, aby unikać strat ciepła.
 7. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczymy na utrzymanie i ogrzewanie kościoła. Prosimy o zrozumienie i poczucie odpowiedzialności materialnej na funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za wszelką okazywaną ofiarność.
 8. Opiekun ministrantów, ksiądz Paweł oraz Ceremoniarz Mariusz Michalczyszyn serdecznie zapraszają na spotkanie całej służby liturgicznej w niedzielę, 20 listopada, o godzinie 19.00. Zapraszamy nowych ministrantów, którzy chcieliby służyć Jezusowi w czasie Eucharystii i nabożeństw. Czekamy na uczniów szkoły podstawowej, jak i dorosłych Panów oraz tych, którzy byli gorliwymi ministrantami, odeszli i chcieliby powrócić do służby.
 9. W przyszła niedzielę będziemy w naszej parafii gościli ks. Jerzego Kraśnickiego, dyrektora MIVA Polska, który o godz. 13.00 będzie sprawował mszę świętą w intencji osób, które poniosły śmierć na drogach lub zostały poszkodowane w wyniku wypadków drogowych. W ten sposób włączymy się w Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych obchodzony od 2006 roku. Organizatorem jest MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców, które będzie miało ustawiony namiot na placu kościelnym z przygotowanymi niespodziankami dla parafian oraz będzie wystawa pt. Ambulanse Misyjne.
 10. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
 11. Na stolikach z prasą wyłożone są karki do wypełnienia na wypominki roczne. Wypełnione kartki razem z ofiarą składamy w zakrystii lub w kancelarii.
 12. Zapisy do końca listopada do nowej grupy kandydatów do bierzmowania. Mogą się zapisać osoby od pierwszej klasy szkoły średniej i wszyscy starsi, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu. Na stronie parafialnej deklaracja do pobrania (w zakładce parafia sakramenty i posługi) i wypełnienia i złożenia w zakrystii.
 13. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne.
 14. Zachęcamy do czytania naszych Wiadomości Parafialnych i prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.