Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022. 1. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. W przyszłą niedzielę taca na nasze Seminarium Duchowne.
 2. W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła. Po procesji spotkanie z członkami Kół Żywego Różańca.
 3. W liturgii w najbliższym tygodniu: w środę – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera; w czwartek – uroczystość odpustowa NMP Matki Pięknej Miłości.
 4. W naszej parafii, w czwartek 8 września, rozpocznie się diecezjalna modlitwa Nowenną Pompejańską. W modlitwie powierzamy całą naszą diecezję. Pragniemy w roku 30. rocznicy ustanowienia Diecezji Warszawsko-Praskiej zawierzyć Maryi wszystkie parafie, ośrodki duszpasterskie, Pasterzy, kapłanów, domy i zgromadzenia zakonne i wszystkie rodziny. Ta modlitwa, na którą zapraszamy wszystkich parafian, rozpocznie się o godz. 16.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odmówieniem w sposób ciągły trzech części różańca. Modlitwę różańcową poprowadzą poszczególne grupy parafialne.
 5. Również w czwartek, o godz. 18.00 ks. bp Romuald Kamiński będzie przewodniczył sumie odpustowej w naszej parafii. Dzień patronalnego święta naszego kościoła jest okazją do uzyskania odpustu, czyli całkowitego lub częściowego odpuszczenia grzechów. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. Po mszy św. procesja wokół kościoła. Zapraszamy asystę, lektorów, ministrantów i bielanki do oprawy procesji.
 6. Jeszcze dziś i przez cały tydzień można złożyć do zielonej skrzynki pomiędzy ławkami swoją ofiarę na rzecz pomocy dla rodziny, która cudownie ocalała z pożaru. Niestety straciła cały dorobek życia. Można również włączyć się w zbiórkę zorganizowaną na ten cel na zrzutka.pl. Adres do zbiórki znajduje się na naszej stronie parafialnej i na parafialnym Facebooku.
 7. W naszej parafii powstaje nowa grupa dla osób chcących zgłębiać treści w Piśmie Świętym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w piątek na pierwsze spotkanie o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 8. Od minionego czwartku można zamawiać intencji mszy świętych na cały 2023 rok. Przez cały wrzesień będzie to możliwe tylko w kancelarii parafialnej.
 9. Na terenie naszej parafii organizowana będzie grupa na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. W ŚDM mogą uczestniczyć osoby od 14 roku życia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 18 września po mszy wieczornej w sali nr 1 domu parafialnego. Zostaną tam przekazane informacje w sprawie terminów, możliwości dofinansowania, przygotowania itp. Do grupy mogą dołączyć również zainteresowane osoby spoza naszej parafii. Kontakt do osoby odpowiedzialnej za naszą parafialną grupę dostępny w zakrystii.
 10. Wspólnota oazowa z naszej parafii zaprasza do kawiarenki pod arkadami domu parafialnego, która działać będzie w niedzielę 11 września od godziny 9:30 do ok. 15:30. Oferujemy smaczne ciasta, kawę, herbatę, lemoniadę. Wszystkie zarobione środki zostaną przeznaczone na bieżącą działalność wspólnoty m.in. zakup materiałów formacyjnych i dofinansowanie jesiennego dnia skupienia.
 11. Kandydatów do bierzmowania, grupa ks. Bartłomieja, zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 25 września po Mszy św. o 18:00.
 12. Wspólnota oazowa działająca w naszej parafii zaprasza młodzież z 7, 8 klasy szkoły podstawowej oraz szkół średnich na spotkania modlitewno-formacyjne, które odbywają się po mszy wieczornej w piątki w sali nr 1 domu parafialnego.
 13. W naszej parafii w dniach od 11 do 17 września będzie trwało JERYCHO RÓŻAŃCOWE. Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w tę wyjątkową całodobową modlitwę. Szczegółowe intencje zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 14. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.15 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i poświęcenie przyborów szkolnych.
 15. Zachęcamy do czytania naszych Wiadomości Parafialnych i prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.