Ogłoszenia duszpasterskie 21.08.2022.  1. Dzisiejszej niedzieli odbywają się w całej Polsce procesje różańcowe w intencji Kościoła i narodu. Centralna procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego. Mszy św. będzie przewodniczył ordynariusz naszej diecezji bp Romuald Kamiński.
  2. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej; w środę – święto św. Bartłomieja, Apostoła; w piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; w sobotę wspomnienie św. Moniki.
  3. W najbliższy piątek z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  4. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza w najbliższym tygodniu kończy posługę w naszej parafii ks. Mariusz Przywoźny, który jako wikariusz był w naszej parafii 5 lat. Dziękujmy księdzu Mariuszowi za pobyt w naszej parafii, i życzymy błogosławionych owoców pracy duszpasterskiej. Od 26 sierpnia posługę wikariusza obejmie ks. Łukasz Turek.
  5. Zapraszamy na modlitwę w intencji osób uzależnionych i o trzeźwość narodu polskiego, która zostanie zorganizowana w naszej parafii po mszy wieczornej w najbliższy piątek, 26 sierpnia. Na końcu kościoła znajduje się skrzynka, do której można wrzucać intencje, w których szczególnie będziemy się modlić.
  6. Pomiędzy ławkami do zielonej skrzynki można złożyć ofiarę na rzecz naszych parafian, którzy stracili cały dobytek w pożarze mieszkania przy ul. Van Gogha. Można również włączyć się w zbiórkę zorganizowaną na ten cel na zrzutka.pl. adres do zbiórki znajduje się na naszej stronie parafialnej i na parafialnym Facebooku. https://zrzutka.pl/x5z3bc?utm_medium=social&utm_source=whatsapp&utm_campaign=sharing_button 
  7. Od dnia 1 września będzie możliwość zamówienia intencji mszy świętych na cały 2023 rok. Jeśli są chętni na msze gregoriańskie za swoich zmarłych zapraszamy takie osoby najbliższym tygodniu do kancelarii parafialnej.
  8. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą. W intencjach osób adorujących modlimy się w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.30.
  9. Zachęcamy do czytania naszych Wiadomości Parafialnych i prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.