Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022.  1. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej patronki naszej diecezji; w środę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera; w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  2. W dniu jutrzejszym, 15 sierpnia, na każdej mszy świętej błogosławimy zioła i kwiaty, jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad plonami i praca na roli. W tym dniu przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej. Uroczystości diecezjalne w Warszawie na Kamionku, w Ossowie oraz w Radzyminie. Więcej szczegółów na internetowej stronie diecezjalnej.
  3. W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia, odbędą się w całej Polsce procesje różańcowe w intencji Kościoła i narodu polskiego. Centralna procesja rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na warszawskiej Pradze. Mszy św. będzie przewodniczył ordynariusz naszej diecezji bp Romuald Kamiński.
  4. Z dniem 25 sierpnia posługę w naszej parafii zakończy ks. Mariusz Przywoźny, który jako wikariusz był w naszej parafii 5 lat. Od 26 sierpnia na miejsce ks. Mariusza został skierowany do naszej parafii ks. Łukasz Turek. Msza święta dziękczynna w intencji ks. Mariusza, zamówiona przez parafian w najbliższą sobotę o godz. 7.00.
  5. Zapraszamy na modlitwę w intencji osób uzależnionych i o trzeźwość narodu polskiego, która zostanie zorganizowana w naszej parafii po mszy wieczornej w piątek 26 sierpnia. Na końcu kościoła znajduje się skrzynka, do której można wrzucać intencje, w których szczególnie będziemy się modlić.
  6. Pomiędzy ławkami do zielonej skrzynki można złożyć ofiarę na rzecz naszych parafian, którzy stracili cały dobytek w pożarze mieszkania przy ul. Van Gogha. Można przy tej okazji zapatrzyć się w tomik poezji naszej parafianki, która przeznaczyła dochód na rzecz pogorzelców (swoich przyjaciół). Można również włączyć się w zbiórkę zorganizowaną na ten cel na zrzutka.pl https://zrzutka.pl/x5z3bc?utm_medium=social&utm_source=whatsapp&utm_campaign=sharing_button 
  7. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji przynajmniej przez jedną godzinę w miesiącu. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą. W intencjach osób adorujących modlimy się w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.30.
  8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie. Zadbajmy również, aby w każdą niedzielę uczestniczyć we Mszy św.
  9. Zachęcamy do czytania naszych Wiadomości Parafialnych i prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.