Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022. 1. W dniu dzisiejszym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 18:00 w domu parafialnym grupa ks. Bartłomieja.
 2. Również dziś zapraszamy do naszego kościoła wszystkich parafian i gości na koncert do krainy łagodności pod tytułem „Do głębi”. Odbędzie się on bezpośrednio po mszy świętej i nabożeństwie majowym. Będzie to premierowy koncert promujący nową płytę Marcina Wargockiego (gościł już u nas w parafii). Niech będzie to prezent z okazji dnia matki, niech się stanie czasem odpoczynku i lekarstwem na wszelkie „połowiczności” w naszym życiu. Zejście „do głębi” sprawi, że znów odzyskamy spokój.
 3. Dzisiaj młodzież oazowa z naszej parafii zaprasza do kawiarenki w arkadach domu parafialnego po mszach o 9.00, 10.15, 11.30 i 13.00. W ofercie pyszne ciasta, lemoniada, kawa i herbata. Cały dochód przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji formacyjnych.
 4. W liturgii w najbliższym tygodniu: we wtorek – święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny; w środę – wspomnienie św. Justyna, męczennika; w piątek – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 5. W najbliższy wtorek o godz. 12.00 msza św. w intencji małżeństw pragnących potomstwa, kobiet w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi. Modlić się będziemy przez wstawiennictwo sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.
 6. We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Od środy rozpoczniemy miesiąc czerwiec. Przez cały miesiąc sprawowane będą nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa bezpośrednio po mszy świętej o godz. 18.00. Będziemy śpiewać litanię do Serca Jezusowego i prosić aby Jezus uczynił nasze serca na wzór serca Swego.
 7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Po mszy świętej o godz. 7.00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź w czasie mszy świętych i od godz. 16.00.
 8. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 13.00 nabożeństwo z procesją wewnątrz kościoła i spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca. Brakuje jeszcze kilku osób do nowego Koła Żywego Różańca. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 10. W dniu wczorajszym ostatnia grupa dzieci przystąpiła do pierwszej komunii świętej. Od wszystkich rodziców, których dzieci przystąpiły w tym roku do pierwszej komunii świętej nasza parafia otrzymała dar ołtarza za który została zakupiona do naszej parafii nowa monstrancja wraz z kustodią. Dziękujemy za wspaniały prezent dla wspólnoty parafialnej.
 11. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 rocznica pierwszej komunii świętej dla dzieci ze szkoły nr 314. Spowiedź dla dzieci, rodziców i członków rodzin w piątek od godz. 16.00.
 12. Na początku maja na naszym parkingu została wycięta przez służby miejskie sucha część topoli. Jednocześnie został złożony donos na naszą parafię o samowoli przeciwko drzewostanowi. W miniony wtorek wizytowała nas komisja z Wydziału Ochrony Środowiska i nie stwierdziła żadnych uchybień. Ponadto toczy się postępowanie jakoby dzwony o godz. 6.30 były uciążliwe dla śpiących mieszkańców.
 13. Do zielonej skrzynki pomiędzy ławkami można złożyć ofiarę na dekorację i kwiaty do ołtarzy na procesję Bożego Ciała.
 14. W dalszym ciągu będzie kontynuowana praca przy naprawie schodów wejściowych do naszego kościoła.
 15. Wszystkich parafian zachęcamy do zbierania kwiatów do sypania na procesji
  Bożego Ciała przez bielanki.
 16. Spotkanie Ceremoniarzy, Lektorów, kandydatów na lektorów i ministrantów starszych. w dniu dzisiejszym o godz. 19.00.
 17. Zapraszamy panów i młodzież do posługi na procesjach w naszej parafii. Bardzo chcemy stworzyć w parafii tak zwana służbę procesyjną (do noszenia chorągwi i baldachimu). Spotkanie odbędzie się
   6 czerwca o godz. 19:00.
 18. Zapraszamy  w sobotę 04.06 na godz. 20:00 na uroczystą liturgię wigilii zesłania Ducha Świętego połączoną z modlitwą uwielbienia.
 19. W dniu 4 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy. Zapisy u p. Marii Kobyłeckiej. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 20. Zachęcamy do czytania naszych Wiadomości Parafialnych  i prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.