Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2022. 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj – dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku – to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. W naszej parafii zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele Litanią Loretańską podczas nabożeństw przez cały maj po Mszy świętej o godz. 18.00. Również dziś po mszy świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja wewnątrz kościoła i spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 2. Podziękowanie dla osób, które  podjęły modlitwę w czasie Jerycha. Msza święta w ich intencji w przyszła niedzielę o godz. 11.30.
 3. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; w środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej; w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 4. 3 maja w uroczystość Matki Bożej, Królowej Polski porządek mszy świętych tak jak
  w niedzielę.
 5. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 msza święta w intencji o zachowanie istniejących oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czasie każdej mszy świętej oraz od godz. 17.00. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy świętej
  o godz. 7.00.
 7. W najbliższą sobotę dwie grupy dzieci przystąpią do pierwszej komunii świętej. Spowiedź dla dzieci, rodziców i członków rodzin w piątek od godz. 16.00.
 8. Również w najbliższą sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. W naszej parafii zaplanowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce od 4 maja na parkingu parafialnym obok kontenerów przy bramie od ul. Ćmielowskiej. Odbiór sprzętu 5 maja o godz. 11.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie.
 10. W przyszłą niedzielę taca na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
 11. Rozpoczynamy kolejny nabór chętnych do posługi w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkich pragnących zostać ministrantami zapraszamy na spotkania w soboty o godzinie 9.00.
 12. Zachęcamy do czytania naszych Wiadomości Parafialnych  i prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.