Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022. 1. W dniu dzisiejszym święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia modlitwa Koronką i po niej msza święta. Za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem w dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.
 2. Również dziś po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Bartłomieja.
 3. W naszej parafii odbędzie się w dniach 24-30 kwietnia Jerycho Różańcowe.
  Intencje Jerycha różańcowego:
  – o pokój na świecie,
  – o zakończenie wojny na Ukrainie – by ten konflikt nie rozszerzył się na Polskę i Europę,
  – aby Matka Boża była bardziej znana i miłowana, aby Jej wezwania z Fatimy poznał i wypełnił świat,
  – o odrodzenie moralne i duchowe Polski i świata,
  – o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
  – przebłagalna za grzechy osobiste, Ojczyzny i świata.
 4. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – święto św. Marka, Ewangelisty; we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 5. W dniu jutrzejszym po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy na spotkanie wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w pomoc potrzebującym.
 6. W wykładni trzeciego przykazania kościelnego („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”) Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej (2 marca 2022) do Niedzieli Trójcy Świętej (12 czerwca 2022). Osoby mające w swoich rodzinach osoby nieuczęszczające do świątyni niech czują się w obowiązku zadbać o wizytę księdza z posługą sakramentalną w domu chorego.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj – dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku – to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. W Polsce żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych na nabożeństwach majowych. W naszej parafii zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele Litanią Loretańską podczas nabożeństw przez cały maj po Mszy świętej o godz. 18.00. Również w przyszła niedzielę po mszy świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja wewnątrz kościoła i spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 8. W naszej parafii zaplanowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce od 4 maja na parkingu parafialnym obok kontenerów przy bramie od ul. Ćmielowskiej. Odbiór sprzętu 5 maja o godz. 11.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy oraz naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie.
 9. Zachęcamy do czytania naszych Wiadomości Parafialnych  i prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.