Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2022. 1. W imieniu wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii składam wszystkim parafianom, gościom a także osobom u których nasi parafianie będą gościć życzenia, aby mieli silną wiarę. Bez wiary wiele zdarzeń będzie dla nas niezrozumiałych albo wręcz utrudniających życie. Potrzeba nam ludzi wielkiej wiary, którzy podejmą dzieło przerastające możliwości człowieka, potrzeba ludzi zatroskanych o zbawienie własne i cudze. Niech Boża iskra rozpali wszystkie słabe ogniska wiary. Bóg zwyciężył i zwycięża wciąż. Alleluja.
 2. Serdeczne podziękowania:
 • wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas za rozprowadzanie świec.
 • członkom wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym za prowadzone w Wielkim Poście Adoracje Krzyża.
 • młodzieży Oazowej za prowadzone rozważania dróg Krzyżowych w piątki o godz. 19.00.
 • wszystkim członkom Kół Żywego Różańca za rozprowadzanie palm. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji. Jednocześnie przypominamy zaproszenie do zapisów do nowego Koła Żywego Różańca. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 • dla naszego chóru parafialnego pod dyrekcją p. Pawła Stępniewskiego za koncert pieśni pasyjnych wykonany przed tygodniem.
 • dla wszystkich, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 • osobom, które zaangażowały się w budowę i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 • dla wszystkich uczestników Triduum Paschalnego oraz dla osób, które zaangażowały się w przygotowanie liturgii: p. Organiście, chórowi parafialnemu, ceremoniarzom lektorom, ministrantom, kandydatom na ministrantów, Rycerzom św. Jana Pawła II, panom w obrzędzie Mandatum, asyście procesyjnej.
 • grupie ministrantów, którzy przygotowali buteleczki z wodą święconą.
 1. W dugi dzień świąt wielkanocnych taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast w przyszłą niedzielę taca na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.
 2. Rozpoczęła się pracochłonna i kosztowna naprawa schodów wejściowych do Kościoła. Praca jak wiemy jest bardzo konieczna ze względów estetycznych i bezpieczeństwa. Na pewno potrwa dłuższy czas. Prosimy o cierpliwość i zachowanie ostrożności.
 3. Osiem pierwszych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Każdego dnia do święta Miłosierdzia Bożego na zakończenie mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 4. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji Oktawy Wielkanocy.
 5. Za tydzień, w święto Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia modlitwa Koronką i po niej msza święta.
 6. W przyszła niedzielę po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Bartłomieja.
 7. W naszej parafii odbędzie się w dniach 24-30 kwietnia Jerycho Różańcowe.
  Intencje Jerycha różańcowego:
 • o pokój na świecie,
 • o zakończenie wojny na Ukrainie – by ten konflikt nie rozszerzył się na Polskę i Europę,
 • aby Matka Boża była bardziej znana i miłowana, aby Jej wezwania z Fatimy poznał i wypełnił świat,
 • o odrodzenie moralne i duchowe Polski i świata,
 • o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
 • przebłagalna za grzechy osobiste, Ojczyzny i świata.
 1. Zachęcamy do czytania naszych Wiadomości Parafialnych i prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.