Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2022. 1. Podziękowanie dla wszystkich uczestników drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Szczególne podziękowanie dla funkcjonariuszy Policji i Lektorów za czuwanie nad bezpieczeństwem przemarszu.
 2. Dziś po mszy świętej o godz. 13.00 koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu naszego chóru pod dyrekcją p. Pawła Stępniewskiego.
 3. Dziś o godz. 17.15 ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 4. Zapraszamy do zapisów do nowego Koła Żywego Różańca. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 5. W najbliższy wtorek po mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa o uzdrowienie Rycerzy św. Michała Archanioła i następnie Adoracja Krzyża prowadzona przez wspólnotę Odnowa w Duchu Świętym.
 6. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przy wyjściu z kościoła świece Caritas na rzecz osób będących w trudnej sytuacji. Dobrym zwyczajem jest zapalenie takiej świecy na grobach naszych bliskich zmarłych.
 7. Podziękowanie za dotychczasowe ofiary złożone na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Pomiędzy ławkami znajduje się zielona skrzynka do której możemy jeszcze złożyć taką ofiarę.
 8. Przy ołtarzu będzie umieszczony kosz do którego można złożyć skarbonkę z jałmużną wielkopostną.
 9. Prawdopodobnie w najbliższym tygodniu rozpocznie się naprawa schodów wejściowych do Kościoła. Praca jak wiemy jest bardzo konieczna ze względów estetycznych i bezpieczeństwa. Na pewno potrwa dłuższy czas. Prosimy o cierpliwość i zachowanie ostrożności.
 10. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Wielki Tydzień.
 11. Spowiedź w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę
  od godz. 17.
 12. W Triduum Paschalne w Wielki Czwartek msza o godz. 19.00; w Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00; w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Msza Rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00 w Niedzielę Zmartwychwstania.
 13. W Wielki Czwartek wspominać będziemy Ostatnią Wieczerzę Chrystusa oraz ustanowienie sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Na zakończenie uroczystej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele do godz. 23.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 14. W Wielki Piątek w ciągu całego dnia okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. W tym dniu nie ma mszy świętej. Jest natomiast wieczorna uroczysta Liturgia Męki Pańskiej w czasie której wspominamy Ofiarę Chrystusa na krzyżu dla naszego zbawienia. W czasie liturgii będziemy z szacunkiem całowali krzyż – znak Chrystusowej Męki. Na zakończenie liturgii umieścimy Najświętszy Sakrament w Grobie. Rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu całonocna. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Postarajmy się zachować post również w Wielką Sobotę do liturgii Wigilii Paschalnej. Taca w tym dniu przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 15. Ciemna Jutrznia w sobotę o godz. 8.00. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00. Rozpoczniemy ją przed kościołem od poświęcenia ognia. W trakcie liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne dlatego przychodzimy na liturgię ze świecami, które prosimy zabezpieczyć przed kapaniem wosku na podłogę kościoła. Za odnowienie obietnic Chrztu św. podczas liturgii można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 16. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 rozpoczniemy procesję rezurekcyjną. Zapraszamy mężczyzn do asysty procesyjnej.
 17. W Wielką Sobotę tradycyjnie poświęcimy pokarmy. Poświęcenie odbywać się będzie od godz. 8.00 do godz. 16.00.
 18. W naszej parafii odbędzie się w dniach 24-30 kwietnia Jerycho Różańcowe.
Komentarze są zamknięte.