OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.03.2022. 1. W dniu dzisiejszym, 6 marca, przeprowadzona jest zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji. Dary składamy przed lub po mszy świętej w jednym z pomieszczeń pod arkadami wolontariuszom Caritas. Mamy nowy numer telefonu do naszego zespołu Caritas: 888 888 773.
 2. W ubiegłą niedzielę oraz w Środę Popielcową zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy
  w naszej parafii wyniosła 30 tysięcy złotych.
 3. Od poniedziałku 7 marca rozpoczynamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania w domu parafialnym o godz. 19.00.
 4. W najbliższy wtorek po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy z Rycerzami św. Michała Archanioła o uzdrowienie i uwolnienie od złego, a następnie na nabożeństwo Adorację Krzyża prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
 5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się druga niedzielę Wielkiego Postu czyli za tydzień i będą trwały 13; 14; 15; 16 marca. Rekolekcje wielkopostne poprowadzi ks. dr Tomasz Bieliński, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Siedlcach. Rekolekcje w naszym kościele są jednocześnie dla dorosłych, młodzieży pracującej i szkolnej oraz dzieci. Zaplanujmy w rodzinach ten czas w odpowiedni sposób aby uczestniczyć w nich każdego dnia i zyskać na ich zakończenie odpust zupełny.
 6. W przyszłą niedzielę, 13 marca, po mszy świętej zbiórka do puszek na dzieło Ad gentes, na pomoc misjonarzom posługującym poza granicami naszego kraju.
 7. Również w przyszła niedzielę o godz. 16.00 msza święta dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców. Odbędzie się również podczas mszy świętej  poświęcenie medalików.
 8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  Droga Krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 (dla dzieci); 17.00 i 19.00. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją z Najświętszym Sakramentem w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Szczególną praktyką wielkopostną jest adoracja krzyża. Możemy to czynić adorując krzyż w ołtarzu głównym jak również ikonę krzyża ze starego kościoła. Ze względów pandemicznych nie będzie wystawiony krzyż do adoracji przez ucałowanie.
 10. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece Caritas na rzecz potrzebujących.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Mamy tygodniki Idziemy, Gość Niedzielny oraz dwumiesięcznik Któż jak Bóg. Wiadomości parafialne są bezpłatne.
 12. W piątki Wielkiego Postu adoracja zostaje przedłużona do godz. 22.00. Zapraszamy na modlitwę w intencji pokoju.
Komentarze są zamknięte.