OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.02.2022. • W dniu dzisiejszym, 27 lutego, po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Bartłomieja.
 • Dzisiaj oraz w Środę Popielcową po każdej Mszy Świętej odbędą się zbiórki do puszek, które zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 • W liturgii w najbliższym tygodniu: w piątek – święto św. Kazimierza, Królewicza.
 • W najbliższy wtorek po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
 • W najbliższą środę 2 marca rozpoczniemy Wielki Post. W tym dniu otrzymujemy na głowy popiół, który ma być dla nas znakiem podjęcia pokuty. W Środę Popielcową w naszym kościele będą odprawione msze święte na których odbędzie się posypanie głów popiołem o godz. 7.00; 10.00; 16.00; 18.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń trzeźwościowych.
 • W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Po mszy świętej o godz. 7.00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W noc z 4 na 5 marca dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy osoby zapisane jak również wszystkich chętnych.
 • W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 • Zapraszamy 5 marca, w pierwszą sobotę miesiąca, na spotkanie formacyjne Pomocników Maryi Matki Kościoła na Mszę świętą o 18:00, po Mszy adoracja 20 – minutowa i kolejna część spotkania w salce nr 3.
 • W przyszłą niedzielę, 6 marca, po mszy świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja i następnie spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca.
 • Przypominamy przepisy postne:
  – Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego.
  – Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
  – Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  Droga Krzyżowa w naszej parafii w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 (dla dzieci); 17.00 i 19.00. To nabożeństwo szczególnie przypomina nam o ostatniej drodze Chrystusa podjętej dla zbawienia człowieka, dlatego nie może nas zabraknąć przy rozpamiętywaniu kolejnych stacji. Wędrówka naszego życia i wędrówka Chrystusa mają wiele wspólnego. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją z Najświętszym Sakramentem w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Śpiewając pieśni o Męce Pańskiej i przeżyciach Maryi uczymy się wrażliwości na cierpienie i wdzięczności za dar Męki. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać raz w tygodniu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Szczególną praktyką wielkopostną jest adoracja krzyża. Możemy to czynić adorując krzyż w ołtarzu głównym jak również ikonę krzyża ze starego kościoła. Ze względów pandemicznych nie będzie wystawiony krzyż do adoracji przez ucałowanie.
 • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się druga niedzielę Wielkiego Postu. 13; 14; 15; 16 marca. Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele są jednocześnie dla dorosłych, młodzieży pracującej i szkolnej oraz dzieci. Zaplanujmy w rodzinach ten czas w odpowiedni sposób aby uczestniczyć w nich każdego dnia.
 • Serdecznie prosimy o włączenie do prywatnych modlitw intencji o pokój.
 • W przyszłą niedzielę, 6 marca, w naszej parafii będzie przeprowadzona zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji.
  • Zapowiedzi

Jacek Jarosław Smoczyński kawaler

Jolanta Bykowska stan wolny, wdowa. Oboje z parafii tutejszej

Komentarze są zamknięte.