OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.01.2022. 1. W dniu dzisiejszym w naszym kościele o godz. 16.00 odbędzie się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci z naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.
 2. W najbliższy wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie opłatkowe rycerzy św. Michała Archanioła. Na stolikach za ławkami do nabycia egzemplarz dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” wraz z kalendarzem. Cena 9 zł.
 3. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata; w środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 4. Od wtorku 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 5. W czwartek 4 rocznica ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Marcina ma spotkanie dziś, 16 stycznia po Mszy o 18:00. Grupa ks. Bartłomieja 23 stycznia po Mszy o 18:00.
 7. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła.
 8. Za tydzień, w niedzielę 23 stycznia, po mszy świętej o godz. 13.00 zapraszamy na koncert kolęd i wspólne kolędowanie z naszym chórem parafialnym Tempus Gloriae pod dyrekcją p. Pawła Stępniewskiego.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w Synodzie o Synodalności. Ankieta i vademecum odnośnie synodu są do pobrania na naszej stronie parafialnej w zakładce Dobro Duchowe. W zakrystii do odebrania wydrukowane ankiety synodalne.
 11. Zapraszamy naszych parafian na msze święte kolędowe. Plan takich mszy świętych zawarty jest w naszych Wiadomościach Parafialnych a także na stronie internetowej. Zachęcamy również aby wzajemnie informować się po sąsiedzku o takiej mszy świętej. Po każdej takiej mszy będzie okazja do spotkania z księżmi, do zadania pytań, czy pozostawienia własnych sugestii. Mile widziane są propozycje dotyczące funkcjonowania parafii w najbliższym roku i dalszej przyszłości (można zrobić to w formie pisemnej). Przy tej okazji chcemy dokonać również aktualizacji kartoteki parafialnej, dlatego prosimy nowych mieszkańców o odpowiednie zgłoszenie faktu zamieszkania celem uniknięcia w przyszłości nieporozumień w kancelarii parafialnej. Zwyczajowo wizyta duszpasterska związana była również z ofiarami na rzecz inwestycji parafialnych. Jeśli będzie taka wola będzie okazja złożyć taką ofiarę na tacę w dniu mszy świętej lub na konto parafialne. Dziś składamy podziękowanie za ofiary imienne i bezimienne, a także wpłacone na konto parafialne w minionym tygodniu. Bóg zapłać.
Komentarze są zamknięte.