OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.12.2021. 1. Następujące osoby z naszej parafii podjęły się budowy tradycyjnej szopki bożonarodzeniowej:  Anna i Grzegorz Barabasz, Radosław Borucki, Marcin Maciak, Adam Maciejewski, Katarzyna i Maciej Kazubek, Katarzyna Pałyga, Marcin Pawlak, Justyna Pawlik, Katarzyna Warzocha, Emilia i Gabriela Barabasz, Aniela Borucka, Marcelina Maciak, Małgorzata i Szymon Maciejewscy, Patryk Kazubek, Dominika Mazurkiewicz, Dominika Gugała, Dominika Kazubek. Wszystkim wyrażamy wdzięczność i uznanie za podjęty trud na rzecz naszej parafii.
 2. Podziękowanie dla wszystkich, którzy zaopatrując się w poświęcony opłatek na stół wigilijny złożyli ofiarę na zakup oleju opałowego do ogrzewania. Zebrana kwota to 15.000 zł.
 3. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – święto św. Jana , Apostoła i Ewangelisty; we wtorek – święto św. Młodzianków, Męczenników; w sobotę – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 4. We wtorek o godz. 12.00 zapraszamy na mszę świętą w intencji małżeństw pragnących potomstwa, kobiet w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi.
 5. W najbliższy piątek dzięki dyspensie biskupa Ordynariusza nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Każdy, kto skorzysta z dyspensy zobowiązany jest złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących i ubogich. W tym dniu o godz. 18.00 msza święta dziękczynna za miniony rok oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a ksiądz proboszcz przedstawi podsumowanie duszpastersko-ekonomiczne naszej parafii.
 6. W sobotę w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Msze święte według porządku niedzielnego. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po wieczornej Mszy św. o 18:00 spotkanie formacyjne Pomocników Maryi Matki Kościoła w sali nr 3.
 7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 13.00 nabożeństwo z procesją wewnątrz kościoła i spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca.
 8. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji np. „Godzina dla Jezusa”. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
 9. Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w Synodzie o Synodalności. Ankieta i vademecum odnośnie synodu są do pobrania na naszej stronie parafialnej w zakładce Dobro Duchowe.
 10. Zapraszamy w pierwszy czwartek stycznia (6.01.) uczestników rekolekcji oddanie 33 dni na wieczorną adorację po Mszy św. o 18:00.
 11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – grupa ks. Marcina ma spotkanie 16 stycznia po Mszy o 18:00. Grupa ks. Bartłomieja 23 stycznia po Mszy o 18:00.
 12. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego znajduje się nagranie audio pierwszej z 10 części. Jest możliwość rezerwacji kolejnych części. Cena dzisiejszego egzemplarza 10 zł. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii.
 14. Wizyta duszpasterska zwana kolędą była zawsze dobrą okazją, aby skorzystać z możliwości bezpośredniej rozmowy z księdzem we własnym domu, do zadania pytań, czy też wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości na temat funkcjonowania Kościoła i parafii. Niestety po raz kolejny z racji pandemii nie jest możliwe, aby zorganizować kolędę w dotychczasowej formie. W związku z tym chcemy zaprosić naszych parafian do wspólnej modlitwy na Msze Święte odprawiane w intencji tych parafian, których zgodnie z planem kolędowym odwiedzilibyśmy danego dnia. Takie msze święte będą odprawiane w styczniu o godz. 18.00. Na zakończenie mszy świętej zawierzymy się opiece świętej Rodziny. Po każdej takiej mszy będzie okazja do spotkania z księżmi, do zadania pytań, czy pozostawienia własnych sugestii. Mile widziane są propozycje dotyczące funkcjonowania parafii w najbliższym roku i dalszej przyszłości (można zrobić to w formie pisemnej). Przy tej okazji chcemy dokonać również aktualizacji kartoteki parafialnej, dlatego prosimy nowych mieszkańców o odpowiednie zgłoszenie faktu zamieszkania celem uniknięcia w przyszłości nieporozumień w kancelarii parafialnej. Zwyczajowo wizyta duszpasterska związana była również z ofiarami na rzecz inwestycji parafialnych. Jeśli będzie taka wola będzie okazja złożyć taką ofiarę na tacę w dniu mszy świętej lub na konto parafialne. Już teraz dziękujemy za okazaną ofiarność. Plan mszy świętych kolędowych znajduje się w naszych WIADOMOŚCIACH PARAFIALNYCH wyłożonych na stolikach za ławkami.
Komentarze są zamknięte.