Ogłoszenia duszpasterskie 12.12.2021. 1. Podziękowanie dla wszystkich uczestników naszych rekolekcji adwentowych. Szczególne podziękowanie kierujemy do tych spośród parafian, którzy przeżywali rekolekcje całą rodziną. Bóg zapłać. Przypominamy kandydatom do bierzmowania o odbyciu spowiedzi rozpoczynającej przygotowanie do przyjęcia sakramentu.
 2. W dzisiejszą niedzielę msza święta z naszego kościoła o godz. 13.00 będzie transmitowana na cały świat przez TV POLONIA. Po mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 3. Zapraszamy każdego dnia powszedniego (pon. – sob.)na roraty o godz. 6.30. Temat tegorocznych rorat to „Droga do Betlejem”.
 4. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy; we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera.
 5. W najbliższy wtorek po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy do modlitwy w kaplicy św. Michała Archanioła.
 6. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II z naszej parafii zaprasza dorosłych mężczyzn, katolików do wstąpienia w jego szeregi. Najbliższe spotkanie Chorągwi 14.12. po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Wszystkich uczestników rekolekcji oddanie33 zapraszamy na spotkanie porekolekcyjne z ks. Bartłomiejem w środę 15 grudnia po mszy świętej o godz. 18.00.
 8. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji np. „Godzina dla Jezusa”. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
 9. Przy ołtarzu rozprowadzane są poświęcone opłatki na stół wigilijny i tylko takim opłatkiem dzielimy się przy WIGILII. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczymy na zakup oleju opałowego do ogrzania kościoła. Bóg zapłać za wszelką okazywaną ofiarność.
 10. Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w Synodzie o Synodalności. Ankieta i vademecum odnośnie synodu są do pobrania na naszej stronie parafialnej w zakładce Dobro Duchowe.
 11. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła.
 12. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zachęca do nabywania świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 13. W dniu dzisiejszym  kończymy w kościele zbiórkę żywności i środków czystości dla najuboższych. Jeśli ktoś z Państwa ma jeszcze życzenie wspomóc potrzebujących, prosimy o przynoszenie darów do Caritas w najbliższą środę w godzinach 17-19.
 14. Dzisiaj po Mszach o godzinie 9, 10:15, 11:30 i 13 młodzież z parafialnej wspólnoty oazowej przed wejściem głównym do kościoła będzie sprzedawać sianko, ozdoby i kartki świąteczne. Dochód z ostatnich dwóch niedziel wyniósł ponad 2000 zł. Wraz z dzisiejszymi ofiarami zostanie on przeznaczony na dofinansowanie wyjazdowego dnia skupienia. Wspólnota pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 16. Wizyta duszpasterska zwana kolędą była zawsze dobrą okazją, aby skorzystać z możliwości bezpośredniej rozmowy z księdzem we własnym domu, do zadania pytań, czy też wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości na temat funkcjonowania Kościoła i parafii. Niestety po raz kolejny z racji pandemii nie jest możliwe, aby zorganizować kolędę w dotychczasowej formie. W związku z tym chcemy zaprosić naszych parafian do wspólnej modlitwy na Msze Święte odprawiane w intencji tych parafian, których zgodnie z planem kolędowym odwiedzilibyśmy danego dnia. Takie msze święte będą odprawiane w styczniu o godz. 18.00. Na zakończenie mszy świętej zawierzymy się opiece świętej Rodziny. Po każdej takiej mszy będzie okazja do spotkania z księżmi, do zadania pytań, czy pozostawienia własnych sugestii. Mile widziane są propozycje dotyczące funkcjonowania parafii w najbliższym roku i dalszej przyszłości (można zrobić to w formie pisemnej).
Komentarze są zamknięte.