Ogłoszenia duszpasterskie – 5.12.2021. 1. Rozpoczynamy dziś nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas ks. Jerzy Danecki, o którym krótkie świadectwo znajduje się w naszych Wiadomościach Parafialnych. Przeżywać je będziemy do najbliższej środy włącznie. Bardzo prosimy o ducha apostolskiego dla wszystkich parafian. Mówmy sobie nawzajem o tym czasie łaski. Rodziców prosimy, aby umożliwili dzieciom przyjście do kościoła i dopilnowali skorzystania z sakramentu pokuty. Młodzież, a szczególnie kandydaci do bierzmowania dla których rekolekcje są obowiązkowe, przychodzi na nauki ogólne.
 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy świętej o godz. 13.00 nabożeństwo z procesją wewnątrz kościoła i następnie spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca.
 3. Zapraszamy każdego dnia powszedniego (pon. – sob.)na roraty o godz. 6.30. Temat tegorocznych rorat to „Droga do Betlejem”. Dla dzieci mamy przygotowany specjalny konkurs.
 4. W liturgii w najbliższym tygodniu: we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w środę – uroczystość Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny; w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.
 5. Zachęcamy do przeżycia Godziny Łaski w dniu 8 grudnia. Bliższe informacje w zakładce Dobro Duchowe na naszej stronie internetowej.
 6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia na każdej mszy świętej przed błogosławieństwem księdza rekolekcjonisty związanym z odpustem zostanie odczytany i powtarzany przez uczestników rekolekcji Akt Oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. Wszystkich uczestników rekolekcji oddanie33 zapraszamy na spotkanie porekolekcyjne z ks. Bartłomiejem w środę 15 grudnia po mszy świętej o godz. 18.00.
 7. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji np. „Godzina dla Jezusa”. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
 8. Przy ołtarzu rozprowadzane są poświęcone opłatki na stół wigilijny i tylko takim opłatkiem dzielimy się przy WIGILII. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczymy na zakup oleju opałowego do ogrzania kościoła. Bóg zapłać za wszelką okazywaną ofiarność.
 9. Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w Synodzie o Synodalności. Ankieta i vademecum odnośnie synodu są do pobrania na naszej stronie parafialnej w zakładce Dobro Duchowe.
 10. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła.
 11. Parafialny Zespół Caritas serdecznie zachęca do nabywania świec Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 12. Trwa zbiórka artykułów spożywczych i środków czystości dla potrzebujących. W tym celu pod chórem jest wystawiony kosz.
 13. W dniu dzisiejszym można jeszcze otrzymać Serduszko i przygotować świąteczny prezent dla dziecka z ubogiej rodziny.
 14. Przypominamy o konkursie Bożonarodzeniowym !!!! W tym roku prosimy o wykonanie Aniołka. Wielkość prac i technika dowolna. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Podpisane Aniołki prosimy składać do 12 grudnia na stoliku u wolontariuszy Caritas.
 15. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II z naszej parafii zaprasza dorosłych mężczyzn, katolików do wstąpienia w jego szeregi. Najbliższe spotkanie Chorągwi 14.12.2021r. o godz. 19.00 czyli po Mszy Świętej wieczornej.
 16. Dzisiaj po Mszach o godzinie 9, 10:15, 11:30 i 13 młodzież z parafialnej wspólnoty oazowej przed wejściem głównym do kościoła będzie sprzedawać sianko i ozdoby świąteczne. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele formacyjne wspólnoty.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Należność za tygodnik IDZIEMY lub GOŚĆ NIEDZIELNY składamy do puszki natomiast nasze WIADOMOŚCI PARAFIALNE są bezpłatne.
 18. W przyszłą niedzielę msza święta z naszego kościoła o godz. 13.00 będzie transmitowana na cały świat przez TV POLONIA.
Komentarze są zamknięte.