Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021. 1. Dziś jest pierwsza niedziela Adwentu. Roraty będą codziennie o godz. 6.30. Temat tegorocznych rorat to „Droga do Betlejem”. Będzie to wędrówka od Nazaretu do miejsca narodzin Jezusa. Prosimy o przygotowanie lampionów, aby z nimi przychodzić na poranną mszę świętą. Dla dzieci mamy przygotowany specjalny konkurs.
 2. W dzisiejszą niedzielę, 28 listopada, na mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która rozpoczyna w tym roku przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy również o jak najszybsze składanie deklaracji. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.
 3. W liturgii w najbliższym tygodniu: we wtorek – święto św. Andrzeja, Apostoła; w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 4. W najbliższy czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca msza święta o godz. 18.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o zachowanie istniejących.
 5. W najbliższy piątek – pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu okazja do spowiedzi przed oraz w czasie porannej mszy świętej, podczas mszy świętej o godz. 15.00 oraz od godz. 17.00.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 7. Rekolekcje Adwentowe będą w naszej parafii od 5 do 8 grudnia.
 8. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji np. „Godzina dla Jezusa”. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą.
 9. Od dzisiejszej niedzieli przy ołtarzu są rozprowadzane poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczymy na zakup oleju opałowego do ogrzania kościoła. Prosimy o zrozumienie i poczucie odpowiedzialności materialnej na funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za wszelką okazywaną ofiarność.
 10. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Ankieta i vademecum odnośnie synodu są do pobrania na naszej stronie parafialnej w zakładce Dobro Duchowe.
 11. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: zakrywanie nosa i ust, zachowanie dystansu i dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszej parafii rozprowadzane są tygodniki katolickie: Idziemy i Gość Niedzielny, a od dzisiejszej niedzieli możemy zabrać egzemplarz WIADOMOŚCI PARAFIALNYCH.
 13. Parafialny Zespół Caritas informuje, iż od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można nabywać świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Także, od dzisiejszej niedzieli Caritas zachęca do świątecznej zbiórki artykułów spożywczych i środków czystości dla najuboższych. W tym celu pod chórem wystawione będą kosze. Ze zgromadzonych darów Caritas przygotuje paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Parafialny Zespół Caritas informuje, iż w kościele rusza akcja SERDUSZKO. Serdecznie zachęcamy do wzięcia serduszka z choinki w celu przygotowania świątecznego prezentu dla dziecka z ubogiej rodziny.
 14. Uwaga konkurs Bożonarodzeniowy !!!! Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na wykonanie Aniołka na choinkę. Wielkość prac i technika dowolna. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Prace prosimy składać do 12 grudnia na stoliku u wolontariuszy Caritas.
 15. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza święta w intencji zmarłych poleconych modlitwie w Wypominkach Rocznych, a po mszy świętej o godz. 13.00 nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca i po nim spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca.
 16. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II z naszej parafii zaprasza dorosłych mężczyzn, katolików do wstąpienia w jego szeregi. Najbliższe spotkanie Chorągwi 14.12.2021r. o godz. 19.00 czyli po Mszy Świętej wieczornej.
 17. Zapraszamy na spotkanie formacyjne wspólnoty Pomocników Maryi które odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca 4 grudnia od 18:00 ciąg dalszy spotkania po Mszy w sali nr 3.
 18. Zapraszamy na kolejne spotkanie rekolekcyjne 33 dni oddania Jezusowi przez Maryję w najbliższą środę 1 grudnia od 18:00.
 19. Dzisiaj i za tydzień po Mszach o godzinie 9, 10:15, 11:30 i 13 młodzież z parafialnej wspólnoty oazowej przed wejściem głównym do kościoła będzie sprzedawać sianko i ozdoby świąteczne. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele formacyjne wspólnoty.
Komentarze są zamknięte.