ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021.  1. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty; w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II.
  2. Przez cały miesiąc październik odprawiane są nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą one po mszy świętej o godz. 18.00. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy, a także w rodzinie wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki:– pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły;– z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic;
  3. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji przynajmniej przez jedną godzinę w miesiącu. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą. W intencjach osób adorujących modlimy się w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.30.
  4. Podziękowanie dla wszystkich osób wspierających finansowo parafię poprzez wpłaty na konto parafialne.
  5. Na stolikach z prasą wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypełnione kartki razem z ofiarą składamy w zakrystii lub w kancelarii. Od listopada w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będzie sprawowana msza święta w intencji zmarłych poleconych w Wypominkach Rocznych (w sumie 12 mszy świętych), a same wypominki, podzielone na części, będą odczytywane w Modlitwie Powszechnej w czasie każdej mszy świętej przez cały rok. Za zmarłych poleconych modlitwie w Wypominkach jednorazowych będziemy się modlić 1 i 2 listopada w czasie procesji.
  6. W najbliższy wtorek po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie Rycerzy św. Michała Archanioła w Sali nr. 2 w budynku plebanii.
  7. Zapraszamy do udziału w Ruchu Pomocników Maryi Matki Kościoła. Został on powołany w roku 1969 roku przez Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wezwał On wtedy wszystkich Polaków do pomocy Kościołowi i Ojczyźnie. Od września bieżącego toku opiekunem duchowym jest ks. Bartłomiej. Zapraszamy ludzi młodych, małżeństwa i każdego kto pragnie pomagać Maryi w Jej posłudze niesienia pomocy Chrystusowi, Kościołowi i narodowi – jak mówił bł. Kard. Wyszyński powołując tę wspólnotę. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą Pierwszą sobotę miesiąca  po wieczornej Mszy o 18:00 w Sali nr 3 domu parafialnego. Najbliższe spotkanie Pomocników  6 listopada.
  8. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii zespół rekolekcyjny, który przeprowadzi w naszej parafii rekolekcje 33 oddanie Jezusowi przez ręce Maryi. Po każdej Mszy powiedzą kilka słów i zachęcą do wzięcia udziału w tych rekolekcjach. Zapisy na rekolekcje prowadzone są poprzez formularz na naszej stronie internetowej parafii, a osoby, które nie korzystają z Internetu mogą się zapisać w zakrystii. Zapisy trwają do 27 października i tego samego dnia odbędzie się Spotkanie organizacyjne i wtedy poznamy wszystkie szczegóły oraz otrzymamy niezbędne materiały rekolekcyjne. Zapraszamy każdego, kto pragnie całkowicie oddać się Panu Jezusowi przez Maryję, odnowić swoje duchowe życie. link do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfTcsuRQLfGqerc1VnSXY6oeOea8ZT6gL-Cp3ega9G-6EQ8Gw/viewform
  9. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.