Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021. 1. W dniu dzisiejszym XXI Dzień Papieski „Nie lękajcie się.” Zbiórka do puszek na Fundusz „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. W liturgii w najbliższym tygodniu: w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 3. Przez cały miesiąc październik odprawiane są nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą one po mszy świętej o godz. 18.00. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub kaplicy, a także w rodzinie wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki:– pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły;– z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic;
 4. Jutro, tj. 11 października upływa termin zapisów narzeczonych na nauki przedmałżeńskie prowadzone w naszej parafii. Narzeczonych pragnących przygotować się do sakramentu zapraszamy jutro na godzinę 19:00 do sali nr 1 w domu parafialnym.
 5. W dniu wczorajszym o godz. 10:00 w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbyła się uroczystość mianowania nowych lektorów i ceremoniarzy. Nasza parafia wzbogaciła się o 3 nowych ceremoniarzy. Są nimi: Bartosz Borawski, Grzegorz Małkowski i Krzysztof Warzocha. Serdecznie gratulujemy i prosimy o modlitwę w ich intencji.
 6. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji przynajmniej przez jedną godzinę w miesiącu. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą. W intencjach osób adorujących modlimy się w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.30.
 7. Podziękowanie dla wszystkich osób wspierających finansowo parafię poprzez wpłaty na konto parafialne.
 8. Na stolikach z prasą wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypełnione kartki razem z ofiarą składamy w zakrystii lub w kancelarii. Od listopada w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będzie sprawowana msza święta w intencji zmarłych poleconych w Wypominkach Rocznych (w sumie 12 mszy świętych), a same wypominki, podzielone na części, będą odczytywane w Modlitwie Powszechnej w czasie każdej mszy świętej przez cały rok.
 9. Gościmy dziś w naszej parafii p. Marcina Wargockiego Tworzy utwory, które budzą pozytywne nastawienie do życia siebie, uczą wrażliwości i zabierają do krainy chrześcijańskiej łagodności. Jest z nami dziś na każdej Mszy św. (7.00; 9.00; 10.15; 11.30; 13.00; 18.00) i po każdej z nich będzie można nabyć płyty artysty, a po Mszy św. o g. 18.00, czyli około g. 19.15 zapraszamy na koncert…”
 10. W najbliższy wtorek po mszy świętej o godz. 18.00 modlitwa o uzdrowienie w kaplicy św. Michała Archanioła.
 11. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 w naszym kościele uroczysta msza święta połączona z obrzędem nałożenia stroju duchownego alumnom III roku Diecezjalnego Seminarium Duchownego.
 12. Przypominamy że w naszej parafii 3 listopada rozpoczną się rekolekcje „33 DNI AD IESUM PER MARIAM” (Do Jezusa przez Maryję) zakończone 8 grudnia – uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg nauki św. Ludwika Maria Grignion de Montfort. Spotkania rekolekcyjne będą odbywały się raz w tygodniu, w środy. Harmonogram spotkań jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń w kruchcie kościoła oraz przy wejściu do kaplicy adoracji. Zapisy na rekolekcje prowadzone są poprzez formularz na naszej stronie internetowej parafii, a osoby, które nie korzystają z Internetu mogą się zapisać w zakrystii. Zapisy trwają do 27 październikatego samego dnia odbędzie się Spotkanie organizacyjne i wtedy poznamy wszystkie szczegóły oraz otrzymamy niezbędne materiały rekolekcyjne. Zapraszamy każdego, kto pragnie całkowicie oddać się Panu Jezusowi przez Maryję, odnowić swoje duchowe życie. link do zapisów https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfTcsuRQLfGqerc1VnSXY6oeOea8ZT6gL-Cp3ega9G-6EQ8Gw/viewform
 13. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła.
 14. Zachęcamy do wzięcia udziału w nocnej drodze krzyżowej. W tym roku odbędzie się 15 października o godz. 22.00 mszą św. pod przewodnictwem ks. bpa Ordynariusza Romualda Kamińskiego w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie. Następnie uczestnicy  przejdą w modlitwie różańcowej z kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie trasą do Kaplicy Prymasowskiej na Choszczówce, następnie do kościoła Narodzenia NMP na Płudach, następnie do kościoła św. Jakuba przy ul. Mehoffera i zakończy się o 7:00 rano w kaplicy Matki Bożej Pompejańskiej.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.