Ogłoszenia duszpasterskie 03.10.2021. 1. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na dom św. Faustyny w Ostrówku.
 2. W liturgii w najbliższym tygodniu: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej.
 3. Październik jest w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec jest modlitwą, która swe początki ma prawdopodobnie już w średniowieczu i poprzez rozważanie poszczególnych tajemnic za pośrednictwem Matki Bożej kierowana jest do samego Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie i w niedziele po mszy świętej o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Trwamy w modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i o zachowanie istniejących.
 5. W przyszłą niedzielę XXI Dzień Papieski „Nie lękajcie się.” Zbiórka do puszek na Fundusz „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. W naszej kaplicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do podjęcia się zobowiązania do regularnej adoracji przynajmniej przez jedną godzinę w miesiącu. Kartki na zobowiązania wyłożone są w kaplicy i na stolikach z prasą. W intencjach osób adorujących modlimy się w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.30.
 7. 11 października rozpoczynamy w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Narzeczonych pragnących przygotować się do sakramentu zapraszamy do zapisów w kancelarii, w godzinach jej otwarcia. Ostateczny termin zgłoszenia upływa w dniu rozpoczęcia nauk.
 8. Podziękowanie dla wszystkich osób wspierających finansowo parafię poprzez wpłaty na konto parafialne.
 9. Na stolikach z prasą wyłożone są kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypełnione kartki razem z ofiarą składamy w zakrystii lub w kancelarii. Od listopada w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będzie sprawowana msza święta w intencji zmarłych poleconych w Wypominkach Rocznych (w sumie 12 mszy świętych), a same wypominki, podzielone na części, będą odczytywane w Modlitwie Powszechnej w czasie każdej mszy świętej przez cały rok.
 10. Od czwartku, 7 października, rozpocznie się od nowa Nieustająca Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Teksty nowenny będą umieszczane na naszej stronie internetowej.
 11. Krzysztof Myszkowski z zespołu Stare dobre małżeństwo powiedział o nim: „bard Chrystusa.” Marcin Wargocki bo o nim mowa to mąż, ojciec, wokalista i gitarzysta. Tworzy utwory, które budzą pozytywne nastawienie do życia siebie, uczą wrażliwości i zabierają do krainy chrześcijańskiej łagodności. W niedzielę 10 października będzie z nami na każdej Mszy św. (7.00; 9.00; 10.15; 11.30; 13.00; 18.00) i po każdej z nich będzie można nabyć płyty artysty, a po Mszy św. o g. 18.00, czyli około g. 19.15 zapraszamy na koncert…”
 12. W naszej parafii odbędą się rekolekcje „33 DNI AD IESUM PER MARIAM” (Do Jezusa przez Maryję) zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg nauki św. Ludwika Maria Grignion de Montfort zawartej w „Traktacie o doskonałym nabożeństwie do NMP”. Spotkanie organizacyjne i zapisy na rekolekcje 27 października. Rozpoczęcie rekolekcji 3 listopada, a 8 grudnia Akt Ofiarowania siebie Jezusowi przez ręce Maryi.” link do zapisów https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfTcsuRQLfGqerc1VnSXY6oeOea8ZT6gL-Cp3ega9G-6EQ8Gw/viewform
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.