Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.2021.  1. W dniu dzisiejszym, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji warszawsko-praskiej. 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów na każdej mszy świętej po modlitwie po Komunii.
  2. W liturgii w najbliższym tygodniu: we wtorek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera. Dzień imienin Biskupa Jacka Grzybowskiego. W naszych modlitwach polecamy naszego Biskupa; w piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  3. W czasie ostatniego miesiąca dało się zauważyć obecność i pracę „dobrych aniołów” w naszej parafii. Pragniemy podziękować tym osobom, które swoją pracą uczyniły, że nasz parking nie jest poprzerastany trawą, a liście i szyszki spadające z drzew zostały zebrane. Bóg zapłać za wytrwałą pracę. Większość tych aniołów to kobiety. Mamy nadzieję, że znajdą się naśladowcy w dbałości o stan naszej parafii.
  4. W poniedziałek z Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wyrusza na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Ruchu Pomocników Matki Kościoła.
  5. W środę o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i msza święta zbiorowa – można dołączyć intencję.
  6. Sierpień jest tradycyjnie miesiącem trzeźwości, zachęcamy do podjęcia postu od spożywania napojów alkoholowych.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji w poniedziałek wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenie się osób, które mogą zapewnić obecność na adoracji w dogodnym dla siebie terminie.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  9. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. W czasie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie. Zadbajmy również, aby w każdą niedzielę uczestniczyć we Mszy św.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Komentarze są zamknięte.