Ogłoszenia – III Niedziela Wielkiego Postu.Wielki Post, to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem Słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.   

      

Dzisiaj nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. .                             

W ramach Wielkiego Postu, proponujemy naszym parafianom udział w adoracji Krzyża Świętego połączonej z modlitwą prowadzoną przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 18 na uroczystą Mszę Świętą;  po Eucharystii w kaplicy św. Michała Archanioła modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie następnie wspólne modlitewne trwanie u stóp Krzyża Świętego.                                                       

Zgodnie z życzeniem bpa Romualda, aby naszym szczególnym przewodnikiem był w tym roku św. Józef w środę 10 marca wieczorem rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Tego Świętego, która przypada na 19 marca. Można skorzystać z folderów z nowenną, które są na stolikach.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele. Zapraszamy o godz. 17.15 dorosłych, o 19 młodzież. Dzieci będą odprawiały Drogę Krzyżową o godz. 16.30.                                                                                               

W najbliższą środę, czwartek i piątek, będzie dodatkowa możliwość spowiedzi w naszym kościele w kaplicy św. Michała Archanioła od godz. 19 do godz. 21. Nie zostawiajmy pojednania się z Bogiem na ostatnią chwilę.                                                    

W sobotę o godz. 18 Hymnem do Ducha Świętego i Mszą św. rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Konferencje będzie głosił ks. dr Maciej Zachara, marianin. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7, 10, 16, 18, 20.

Dzieci szkolne zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 16.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia  i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenia osób, które mogą zapewnić obecność na adoracji w dogodnym dla siebie terminie.                                                          

Kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy o dostarczenie anonimowych ankiet dostępnych na stronie internetowej naszej Parafii, do końca Wielkiego Postu do zakrystii albo do kancelarii w godzinach jej urzędowania.                                     

Caritas serdecznie zachęca do nabywania Wielkanocnych świec i paschalików. Świece będą nie tylko wspaniałą ozdobą naszego stołu, ale także realną pomocą dla najuboższych, gdyż dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup żywności dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Dobrym zwyczajem jest także zapalenie takiej świecy na grobach naszych bliskich zmarłych. 

Zachęcamy nie tylko dzieci ale i dorosłych do wzięcia Skarbonki Miłosierdzia. Do skarbonki możemy odkładać pieniądze ze swoich wyrzeczeń. Zgromadzone środki Caritas przeznaczy na żywność dla potrzebujących. 

Zachęcamy także do świątecznej zbiórki artykułów. W tym celu pod chórem są wystawione kosze. Żywność o przedłużonym terminie ważności prosimy przynosić do Niedzieli Palmowej.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zachęca do przekazania 1% podatku. Pomocne informacje znajdziemy na ulotkach wyłożonych na stolikach.

Serdecznie prosimy o włączenie się w te uczynki Miłosierdzia. 

W związku z ograniczeniami dotyczącymi tradycyjnej wizyty duszpasterskiej po każdej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla rodzin mieszkających przy ulicy Milenijnej. Można przynieść ze sobą naczynka z wodą, która zostanie poświęcona. Okoliczność spotkania i modlitwy może być sposobnością do złożenia ofiary wspierającej naszą parafię i świątynię.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Komentarze są zamknięte.