Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu.W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się Pokarmem na życie wieczne.

Dzisiaj niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek.

Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.                 

W poniedziałek o godz. 19 II konferencja dla narzeczonych; sala nr 1 Domu parafialnego.

W ramach Wielkiego Postu, zapraszamy na adorację Krzyża Świętego połączoną z modlitwą prowadzoną przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 18 na uroczystą Mszę Świętą, a bezpośrednio po Eucharystii na wspólne modlitewne trwanie u stóp Krzyża Świętego.

W I piątek o godz. 17.55 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od godz. 17.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele. Zapraszamy

W I sobotę spotkanie Kół Żywego Różańca w kościele o godz. 16.15, prosimy o obecność zelatorów.Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.

W najbliższą środę i piątek, będzie dodatkowa możliwość spowiedzi w kaplicy św. Michała Archanioła od godz. 19 do godz. 21. Nie zostawiajmy pojednania się z Bogiem na ostatnią chwilę.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia  i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenia osób, które mogą zapewnić obecność na adoracji w dogodnym dla siebie terminie.

Kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy o dostarczenie anonimowych ankiet dostępnych na stronie internetowej naszej Parafii, do końca Wielkiego Postu do zakrystii albo do kancelarii w godzinach urzędowania.

W dniu dzisiejszym Caritas zachęca dzieci do włączenia się w akcję „Skarbonka Miłosierdzia”. Po Mszy Świętej na stoliku przy ołtarzu będą wyłożone skarbonki, które można zabrać ze sobą do domu i wrzucać do nich pieniądze ze swoich wyrzeczeń. Skarbonki prosimy przynosić w Niedzielę Palmową. W tym roku akcji Skarbonka towarzyszy hasło „Czas Miłosierdzia” i przypomina nam, że Wielki Post to czas, w którym szczególnie ważne jest dzielenie się sobą z innymi i dzielenie się tym, co mamy – zgodnie z zasadą, że wartość człowieka określa nie to, ile posiada, ale to, co może dać innym.

Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy do zakupu świec wielkanocnych i paschalików.

Zachęcamy również do zbiórki żywności dla potrzebujących. W tym celu w kościele wystawiony jest kosz na artykuły spożywcze o przedłużonym terminie ważności.  Serdecznie zachęcamy do włączenie się w te uczynki Miłosierdzia.                    

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej prosi o przekazanie 1% podatku. Pomocne informacje znajdziemy w ulotce na stolikach.

W tym tygodniu patronuje nam: – w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

W związku z ograniczeniami dotyczącymi tradycyjnej wizyty duszpasterskiej proponujemy naszym Parafianom następującą formę. Po każdej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla rodzin mieszkających przy wskazanej ulicy. Można przynieść ze sobą naczynka z wodą, która zostanie poświęcona. Okoliczność spotkania i modlitwy może być sposobnością do złożenia ofiary wspierającej naszą parafię i świątynię. Dzisiaj do modlitwy zapraszamy Parafian z ulic Ceramiczna, Botewa, Myśliborska. Za tydzień 7 marca po każdej Mszy św. będziemy modlić się z mieszkańcami ulicy Milenijna, a także z tymi, którzy nie mogli być obecni wcześniej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Komentarze są zamknięte.