Ogłoszenia – VI Niedziela zwykła.W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

Dzisiaj zbiórka do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.                             

W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.

Zachęcamy do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

Kancelaria w Środę Popielcową jest nieczynna.

W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej. Zapraszamy do kościoła

W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy Gorzkie Żale. Nabożeństwo z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia, w środę (od godz. 11 do 16),  i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenia osób, które mogą zapewnić obecność na adoracji w dogodnym dla siebie terminie.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej prosi o przekazanie 1% podatku. Pomocne informacje znajdziemy w ulotce na stolikach.

W związku z ograniczeniami dotyczącymi tradycyjnej wizyty duszpasterskiej proponujemy naszym Parafianom następującą formę. Po każdej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla rodzin mieszkających przy wskazanej ulicy. Można przynieść ze sobą naczynka z wodą, która zostanie poświęcona. Okoliczność spotkania i modlitwy może być sposobnością do złożenia ofiary wspierającej naszą parafię i świątynię. Dzisiaj do modlitwy zapraszamy Parafian z ulic Erazma z Zakroczymia i Kamińskiego. Za tydzień 21 lutego po każdej Mszy św. będziemy modlić się z mieszkańcami ulic: Jagmina, Lelewitów, Kaflowa, Ćmielowska, Światowida, Modlińska.                                            

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Pięknej Miłości na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Komentarze są zamknięte.