Ogłoszenia – V Niedziela Zwykła.Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

We wtorek dzień imienin Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego, pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.                                                                     

Po Mszy św. wieczornej modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 10 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii.                                                             

W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 15.                                   

Za tydzień zbiórka do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.                                                       

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od porannej do wieczornej Mszy św. i w nocy z czwartku na piątek.                                                      

W związku z ograniczeniami dotyczącymi tradycyjnej wizyty duszpasterskiej proponujemy naszym Parafianom następującą formę. Po każdej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla rodzin mieszkających przy wskazanej ulicy. Można przynieść ze sobą naczynka z wodą, która zostanie poświęcona. Okoliczność spotkania i modlitwy może być sposobnością do złożenia ofiary wspierającej naszą parafię i świątynię. Dzisiaj do modlitwy zapraszamy Parafian z ulic Picassa, Van Gogha, Świętosławskiego.                                               

Za tydzień 14 lutego po każdej Mszy św. będziemy modlić się z mieszkańcami ulic Erazma z Zakroczymia i Kamińskiego.                                            

Parafialny Zespół Caritas informuje, iż w środy w godz.17-19 jest wydawana żywność z programu Fead. Wymagane są nowe skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej.
Caritas Diecezji zachęca wiernych do przekazywania 1% podatku na cele statutowe. Pomocne informacje znajdują się na ulotkach wyłożonych na stoliku.                                           

W tym tygodniu patronuje nam: – w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Pięknej Miłości na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Komentarze są zamknięte.