Ogłoszenia – IV Niedziela Zwykła.Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w kościele katolickim jako Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do przypomnienia, że najstarsza choroba, o której zapomnieli już mieszkańcy większości krajów rozwiniętych, w najuboższych rejonach świat jest nadal groźna i wciąż zbiera swoje tragiczne żniwo.

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Taca na zakony klauzurowe.

W Święto Ofiarowania Pańskiego kancelaria nie będzie czynna.

W I czwartek o godz. 18 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.                                            

W I piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 15. Sakrament pokuty od godz. 17, nabożeństwo o godz.17.55.                                                                               

W I sobotę  w kościele spotkanie wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.15 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od porannej do wieczornej Mszy św. i w nocy z czwartku na piątek.                                                       

W związku z ograniczeniami dotyczącymi tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy proponujemy naszym Parafianom następującą formę. Po każdej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla rodzin mieszkających przy wskazanej ulicy. Można przynieść ze sobą naczynka z wodą, która zostanie poświęcona. Okoliczność spotkania i modlitwy może być sposobnością do złożenia ofiary kolędowej wspierającej naszą parafię i świątynię. Dzisiaj do modlitwy zapraszamy Parafian z ulic Atutowa, Antalla, Szczęśliwa i Gębicka. Za tydzień 7 lutego po każdej Mszy św. będziemy modlić się z mieszkańcami ulic Picassa, Van Gogha, Świętosławskiego.                                             

Parafialny Zespół Caritas informuje, iż w środy w godz.17-19 jest wydawana żywność z programu Fead. Lista wydawanych artykułów jest na stronie w zakładce Caritas. Wymagane są nowe skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej.
Caritas Diecezji zachęca wiernych do przekazywania 1% podatku na cele statutowe. Pomocne informacje znajdują się na ulotkach wyłożonych na stoliku.                                                           

W tym tygodniu patronują nam: – w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica; – w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.                                                                                 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Pięknej Miłości na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Komentarze są zamknięte.