Ogłoszenia – III Niedziela Zwykła.Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!”

Dzisiaj w odpowiedzi na apel Episkopatu Polski będzie zbiórka do puszek w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją” po trzęsieniu ziemi.

We wtorek podczas Mszy św. o godz.12 modlitwa w intencji Mam w stanie błogosławionym, z małymi dziećmi i o wyniesienie na ołtarze Sł. Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

W piątek o godz. 15 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św., do której można dołączyć intencję.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od porannej do wieczornej Mszy św. i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenia osób, które mogą zapewnić obecność na adoracji w dogodnym dla siebie terminie.

W związku z ograniczeniami dotyczącymi tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy proponujemy naszym Parafianom następującą formę. Po każdej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla rodzin mieszkających przy wskazanej ulicy. Można przynieść ze sobą naczynka z wodą, która zostanie poświęcona. Okoliczność spotkania i modlitwy może być sposobnością do złożenia ofiary kolędowej wspierającej naszą parafię i świątynię. Dzisiaj do modlitwy zapraszamy Parafian z ulic Wittiga i Porajów. Za tydzień 31 stycznia po każdej Mszy św. będziemy modlić się z mieszkańcami ulic Atutowa, Antalla, Szczęśliwa i Gębicka.

Parafialny Zespół Caritas informuje, iż w środę 27 stycznia w godzinach 17-19 będzie wydawanie żywności z programu Fead. Wymagane są nowe skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej.
Caritas Diecezji zachęca wiernych do przekazywania 1% podatku na cele statutowe. Pomocne informacje znajdują się na ulotkach wyłożonych na stoliku.

Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy” : „Święty Józef sprawiedliwy”-dlaczego Biblia nazywa św. Józefa sprawiedliwym i skąd wynika Jego niezwykłe wstawiennictwo u Boga? ; „Odejścia i powroty”-dlaczego przybywa ludzi formalnie odchodzących od Kościoła i jakie to ma konsekwencje dla samych apostatów?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Pięknej Miłości na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Komentarze są zamknięte.