Ogłoszenia – II Niedziela Zwykła.Rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

Dzisiaj o godz. 14 w kaplicy Domu Parafialnego schola „Nutki Pięknej Miłości” przedstawi jasełka kolędowe. Zapewniamy transmisję on-line.

We wtorek podczas Mszy św. o godz.18 modlitwa w intencji Ks. Mariusza w dniu imienin.

Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od porannej do wieczornej Mszy św. i w nocy z czwartku na piątek. Prosimy o zgłoszenia osób, które mogą zapewnić obecność na adoracji w dogodnym dla siebie terminie.

Za tydzień w odpowiedzi na apel Episkopatu Polski będzie zbiórka do puszek w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją” po trzęsieniu ziemi.

Ogłoszenie PZC Caritas. Z radością informujemy, iż w świątecznej zbiórce w kościele zebrano 630 kg żywności i środków czystości a także rozprowadzono  950 świec Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Wolontariusze Caritas przekazali 337 świątecznych paczek dla potrzebujących. Dochód uzyskany ze sprzedaży świec, darowizny przekazywane bezpośrednio a także wpłaty na konto Parafii na rzecz seniorów to kwota  9.594 zł.   Dziękujemy wszystkich Darczyńcom i za  okazane serce składamy serdeczne Bóg Zapłać. Podziękowania kierujemy także do wszystkich wolontariuszy i ich opiekunów. Jednocześnie informujemy, iż Msza Święta w intencji Darczyńców i wolontariuszy jest odprawiana o 11.30 w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przez cały rok. Informujemy także, iż za rok 2019 otrzymaliśmy z rozliczenia 1% kwotę 1317zl.  Także w tym roku Caritas diecezji zachęca wiernych do przekazywania 1% podatku na cele statutowe. I najważniejsze, w związku z silnymi mrozami Caritas  zwraca się z ogromną  prośbą o pilne przynoszenie  dla bezdomnych ciepłej odzieży oraz butów szczególnie  dla mężczyzn. Warunek : rzeczy muszą być czyste i w dobrym stanie. Dary prosimy składać przy drzwiach do Caritas. 

W związku z ograniczeniami dotyczącymi tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy od dzisiaj proponujemy naszym Parafianom następującą formę. Po każdej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla rodzin mieszkających przy wskazanej ulicy. Można przynieść ze sobą naczynka z wodą, która zostanie poświęcona. Okoliczność spotkania i modlitwy może być sposobnością do złożenia ofiary kolędowej wspierającej naszą parafię i świątynię. Dzisiaj zapraszamy mieszkańców ul. Nagodziców i Śreniawitów.  Za tydzień 24 stycznia po każdej Mszy św. będziemy modlić się z mieszkańcami ulic Wittiga i Porajów.

Komentarze są zamknięte.