Ogłoszenia – XXII Niedziela Zwykła.Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

W naszej wspólnocie kapłańskiej serdecznie witamy ks. wikariusza Krzysztofa Filipowicza pochodzącego z naszej parafii. Ks. Krzysztof jest doktorem liturgiki, wykładowcą na UKSW. Polecamy posługę ks. Krzysztofa opiece naszej Patronki Matce Pięknej Miłości i życzliwości parafian.

Dzisiaj o godz. 17.30 Nieszpory niedzielne.

We wtorek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Effatha” zaprasza na uroczystą celebrację Mszy Świętej o godz. 18. Po Eucharystii odbędzie się uwielbienie Pana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, natomiast bezpośrednio po zakończeniu uwielbienia, odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne w sali nr 2 Domu parafialnego. Zapraszamy do naszej wspólnoty nowe osoby, zwłaszcza parafian, którzy szukają głębszego doświadczenia Boga i pragną wejść na drogę formacji duchowej i intelektualnej, aby świadomie i odpowiedzialnie przeżywać swoje chrześcijańskie życie. Zachęcamy do osobistego kontaktu z ks. Marcinem Kowalskim.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 16., aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W intencji uczniów, nauczycieli i rodziców będziemy modlić się we wtorek o godz. 7. W naszych modlitwach w te dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy. Nabożeństwo w piątek o godz. 17.55. Spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę o godz.16 w kościele; Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.

Jutro po Mszy św. wieczornej w ramach peregrynacji zapraszamy do przyjęcia obrazu naszej Patronki mieszkańców bloku ul. Wittiga 4.

Za tydzień o godz. 13 modlić się będziemy w intencji mieszkańców bloku ul. Wittiga 6 wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Pięknej Miłości.

Od 1 września ruszają zapisy na I rok przygotowań do sakramentu bierzmowania. Deklarację

zgłoszeniową kandydata ( zgłoszenie Parafia MPM-2    zgłoszenie Parafia MPM-1 )  będzie można  złożyć w kancelarii parafialnej w godzinach

urzędowania.

Za tydzień 7 września o godz. 19 rozpocznie się kurs przygotowania narzeczonych do małżeństwa.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę od Mszy Świętej porannej ok. godz. 8 do 18 i w nocy z czwartku na piątek. Podczas adoracji trwamy na modlitwie w ciszy.

Spowiadamy w tygodniu od godz. 18, a w niedzielę podczas Mszy św. w zakrystii ministrantów i na tarasie przykościelnym.

W tym tygodniu patronuje nam:

3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

Komentarze są zamknięte.