Ogłoszenia – XIII Niedziela Zwykła.Dzisiaj po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Jerycho Różańcowe. Wspólna modlitwa będzie odmawiana do soboty do godz. 17 w intencjach:

Ten Różaniec odmawiamy na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego. Królowo Świata, Pośredniczko ludzi, Jedyna ucieczko nasza i Nadziejo Bądź nam Miłosierną. Z Tobą Maryjo Królowo Polski pragniemy dzisiaj modlić się do Trójcy Przenajświętszej:

 • o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, o religijne i moralne odrodzenie dla Polski, o nawrócenie Polski i Polaków, o szybką kanonizację Bł. Ks.Jerzego Popiełuszki, o szybką beatyfikację Ks. Kardynała Prymasa 1000-lecia Stefana Wyszyńskiego
 • za Ojca Świętego – Franciszka, Papieża emeryta Benedykta XVI, za Biskupa Romualda, za Księdza Proboszcza Piotra oraz za wszystkich Kapłanów posługujących w tej Świątyni, za całe Duchowieństwo. O liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, które będą podtrzymywały całą wiarę.
 • aby zgodnie z Wolą Bożą, Jezus Chrystus jak najszybciej został uznany przez cały nasz naród i ogłoszony w całym państwie – Królem Polski i razem z Maryją Królową Polski wyzwolili nasz naród z upadku moralnego, duchowego i gospodarczego oraz z niebezpieczeństwa utraty wolności.
 • o umiłowanie Eucharystii i częste przyjmowanie Komunii Świętej,
 • módlmy się o odbudowanie sakramentalnej wspólnoty z Bogiem i więzi z Parafią przez wszystkich wierzących zamieszkałych na terenie naszej Parafii, o wytrwałość w wierze i nadzieje na lepsze czasy,
 • aby Polską rządzili ludzie wierni Bogu i zgodnie z Jego Wolą, o zjednoczenie wszystkich Polaków do zgodnej pracy dla dobra Polski,
 • prosimy o wygaśnięcie epidemii COVID – 19, o ochronę od wszelkiego zła i czuwanie nad nami każdego dnia . Prosimy o zdrowie dla chorych. W intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich, którzy się troszczą o nasze zdrowie i bezpieczeństwo,
 • za prześladowanych i mordowanych chrześcijan za wiarę na całym świecie, za konających o łaskę dobrej śmierci i za dusze w Czyśćcu cierpiące, aby ich męki zostały skrócone i zmniejszone.
 • o dobrą pogodę, obfite urodzaje i potrzebne siły do zebrania plonów ziemi dla rolników. Aby nie zabrakło nam chleba powszedniego.

O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Msza św. o godz. 718; w modlitwie pamiętajmy o Solenizantach z naszej wspólnoty: Parafianach i ks. proboszczu. Taca na konserwację Bazyliki św. Piotra oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

We wtorek o godz. 12 Msza św. w intencji matek w stanie błogosławionym, z małymi dziećmi i wyniesienie na ołtarze Sł. Bożej siostry położnej Stanisławy Leszczyńskiej.

W tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa o godz. 17.55. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 17.

W sobotę nie ma wigilijnej Mszy św. niedzielnej.

Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się w intencji wolontariuszy parafialnego Zespołu Caritas, darczyńców i podopiecznych. Intencją tej Mszy św. będzie również modlitwa w intencji Wspólnoty adorującej Najświętszy Sakrament.

Sakrament Pokuty od poniedziałku do soboty w godz. 1819 w zakrystii ministrantów wejście przez taras kościelny z lewej strony.

Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks. Marcin Kontraktowicz po 6 latach posługi w naszej wspólnocie został mianowany wikariuszem w parafii św. Benedykta w Warszawie – Wawrze.

Nasze podziękowanie Panu Bogu za piękną pracę ks. Marcina wyrazimy podczas Mszy św. w niedzielę 26 lipca o godz. 10.15. Nowym wikariuszem będzie ks. Krzysztof Filipowicz, którego przywitamy w niedzielę 30 sierpnia.

Wyjeżdzającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

Uczestników liturgii, a także nawiedzających kościół prosimy o troskę o odpowiedni, godny miejsca świętego ubiór.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

 

Komentarze są zamknięte.