Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu.Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Zapraszamy do wspólnotowego trwania na modlitwie podczas transmisji na naszej stronie internetowej dzisiaj o godz. 17.15 i w piątek o godz. 17.15.

W I piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Transmisja o godz.17.55. W I sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 17, które również będzie transmitowane. Członków Kół Żywego Różańca informujemy, że jest do nabycia nowy miesięcznik „Różaniec”.

Przyszła niedziela 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła o godz. 13.

Zachęcamy do Spowiedzi św. w poniedziałek, środę w godz. 89  i 1720;  we wtorek, czwartek i piątek w godz. 8 – 9 i 17 – 21; wejście przez taras kościelny do zakrystii ministrantów.  Bardzo prosimy poinformowanie o wyborze terminu: telefonicznie 22 8117922 (w godzinach kancelarii parafialnej), lub mailowo (parafia@pieknamilosc.waw.pl ).

W związku z występującymi jednostkowymi problemami w komunikacji mailowej prosimy w przypadku braku potwierdzenia terminu spowiedzi dzwonić w godzinach kancelarii parafialnej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek, sobotę w ciągu dnia i w nocy z czwartku na piątek.

Zostały jeszcze dwa tygodnie, aby zaopatrzyć się w świece Caritas. Zachęcamy do nabywania Wielkanocnych świec i paschalików. Świece będą nie tylko znakiem liturgicznego przeżywania Zmartwychwstania Pana Jezusa, wspaniałą ozdobą naszego stołu, ale także realną pomocą dla najuboższych, gdyż dochód z ich sprzedaży pozwoli zakupić żywność osobom w trudnej sytuacji materialnej. Szlachetnym zwyczajem jest zapalenie świecy wielkanocnej na grobach naszych bliskich zmarłych.

Świece możemy zamawiać drogą mailową.

W związku z niemożliwą świąteczną zbiórką artykułów spożywczych dla podopiecznych Caritas, zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy wpłatami na konto parafialne.

Zalecamy kontakt z kancelarią naszej parafii drogą telefoniczną i drogą mailową.

Komentarze są zamknięte.