Ogłoszenia – XXVII Niedziela Zwykła.* W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie.

* Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.15.

* 7 października w dniu Matki Bożej Różańcowej po Mszy św. o godz. 18 rozpoczniemy peregrynację – pielgrzymowanie obrazu z wizerunkiem naszej Patronki NMP Matki Pięknej Miłości do rodzin naszej parafii.

Na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie mieszkańców bloku przy ul. Nagodziców 2, z którymi wspólnie zaniesiemy obraz Matki Bożej. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii osoby, która w danym bloku koordynowałaby rodziny pragnące włączyć się w ten czas szczególnej łaski nawiedzenia.  Kolejnym miejscem peregrynacji będzie blok przy ul. Nagodziców 4.

* W poniedziałek rozpoczynają się Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa o godz. 19 w sali nr 1 Domu parafialnego.

* We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy do kaplicy Św. Michała Archanioła na nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Modlimy się we wszystkich intencjach przekazanych wspólnocie.

* W środę o godz. 19 w sali nr 1 Domu parafialnego spotkanie dla Wspólnoty adorujących Najświętszy Sakrament.

* W piątek o godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. Spowiedź od godz. 16.

* Zapraszamy na „Jerycho Różańcowe” od dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej do 12 października 2019 r. (sobota) do godz.18. Historia „Jerycha Różańcowego”,program i intencje modlitwy są na stolikach w kościele.

* W sobotę 12 października trzech ministrantów z naszej parafii otrzyma promocję lektorską. Uroczystość odbędzie się w Katedrze Św. Floriana o godzinie 10.00. Zapraszamy do udziału w uroczystości oraz prosimy o modlitwę w intencji przyszłych lektorów.

* Parafialny Zespół Caritas informuje, iż w ogólnopolskiej akcji „Kromka chleba dla sąsiada” nasi wolontariusze zebrali w sklepie Biedronka 314 kg żywności. Z zebranej żywności przygotowano 47 paczek dla osób starszych i samotnych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
Szczególne podziękowania za olbrzymią pomoc i za zaangażowanie kierujemy do wolontariuszy, a zwłaszcza do pani Katarzyny Dybały oraz uczniów wraz z rodzicami z klasy 5b ze Szkoły Podstawowej 314 przy ulicy Porajów 3.

* Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

* W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić XIX Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem Wstańcie, chodźmy! Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

Komentarze są zamknięte.