Ogłoszenia – XXIII Niedziela Zwykła.* Dzisiaj ofiary na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

* O godz. 17.30 Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

* Decyzją Biskupa Ordynariusza z dnia 25 sierpnia b.r. ks. Marcin Kowalski został mianowany rezydentem w naszej parafii. Polecamy księdza Marcina modlitwie i życzliwości naszych Parafian.

* We wtorek po Mszy o 18 modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.

* W piątek nabożeństwo Fatimskie z różańcem pokutnym, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i procesją światła o godz. 19.

* W sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o 718. Tego szczególnego dnia zapraszamy na wspólny Apel Jasnogórski o godz. 21 przy Krzyżu Misyjnym na placu kościelnym.

*21 września o godzinie 10.00 w salce Domu Parafialnego odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców po Pierwszej Komunii Świętej wraz z opiekunami.

* Intencje mszalne na rok 2020 prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

* Na tablicy ogłoszeń jest informacja o pielgrzymce do Krakowa-Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 28 i 29 września.

* 7 października w dniu Matki Bożej Różańcowej rozpoczniemy peregrynację – pielgrzymowanie obrazu z wizerunkiem naszej Patronki Matki Pięknej Miłości do rodzin naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii osób, które w danym bloku koordynowałaby rodziny pragnące włączyć się w ten czas szczególnej łaski nawiedzenia. Rozpoczniemy od bloku z ul. Nagodziców 2.

* Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania:

-Wznowienie formacji po przerwie wakacyjnej kandydatów z II roku przygotowań do w poniedziałek 16 września o 19.00 w kościele.

-Spotkanie organizacyjne dla młodzieży pragnącej rozpocząć przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, zwłaszcza z klas 8 szkoły podstawowej, w poniedziałek 23 września o 19.00 w kościele, zaś spotkanie dla rodziców młodzieży rozpoczynającej przygotowania 30 września o 19.00 w kościele.

* Grupa młodzieżowa ruchu Światło-Życie czyli Oaza: zaprasza młodzież, od 7 klasy szkoły podstawowej wzwyż, na spotkania w piątki. Początek na Mszy o 18.00, dalsza część w Domu Parafialnym w sali na parterze.

Młodzież oazowa zaprasza do zaaranżowanej przez siebie Kawiarenki pod Arkadami Domu Parafialnego w niedzielę 29 września. Po Mszach, począwszy od 9.00, będzie można się spotkać przy dobrej kawie i domowych wypiekach. Wpływy z akcji zasilą fundusz rekolekcji formacyjnych młodzieży.

* Odnowa w Duchu Świętym Effata zaprasza na spotkania we wtorki w Domu Parafialnym po Mszy wieczornej w sali na piętrze.

* Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy artykuły :Na tamie we Włocławku – dzieje krzyża, który upamiętnia miejsce odnalezienia ciała Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Biblia z lipowego drewna – tajemnice ołtarza Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej.

* W tym tygodniu patronuje nam: 13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych.

* W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Marka Radomskiego. Wieczny odpoczynek…

 

Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi podążania za Chrystusem.

Komentarze są zamknięte.